Sondaż

Czy uczestniczyli Pani/Pan w tegorocznych Dniach Lubonia w Parku Papieskim?

Sondaż nawiązuje do zorganizowanych w drugi weekend czerwca – po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią – Dni Lubonia, tradycyjnego święta miasta. Byliśmy ciekawi, jak respondenci odniosą się do kwestii uczestnictwa w imprezie miejskiej po zniesieniu stanu epidemii towarzyszącej nam od ponad dwóch lat?

Większość respondentów – 61% – odpowiedziała twierdząco. Komentarze, które zanotowaliśmy to: „Oczywiście, tradycyjnie – dobrze, że ponownie mogły się odbyć”, „Tak, występowały na nich moje wnuki”, „Tak, z dziećmi w Wesołym Miasteczku”, „Byłem tam z rodziną”, „Mieszkam w Luboniance i zwabiły mnie odgłosy imprezy”, „Wybraliśmy się na nie z gośćmi z Niemiec”, „Niestety tylko w niedzielę, ponieważ w sobotę pracowałam”, „Tak, dobrze, że znów są organizowane”, „Oczywiście, dużo się działo”, „Tak, tym bardziej, że miałem blisko”, „Pogoda dopisała, byłem na miejscu, więc to wykorzystałem”, „Tak, namówiły mnie wnuki”, „Tak i w sobotę i w niedzielę”, „W czasie obostrzeń pandemicznych nie było imprez na taką skalę, teraz skorzystałam z możliwości i poszłam się zabawić”.

Mniejsza grupa respondentów – 39% – odpowiedziała przecząco, argumentując swoje wypowiedzi m.in. tak: „To nie dla mnie, za dużo hałasu”, „Niestety, nie było mnie w mieście”, „Nie, ponieważ pracowałam”, „W moim wieku cenię sobie spokój”, „Nie, ale szkoda – byłem wówczas w szpitalu”, „Nie, ponieważ byliśmy z rodziną nad morzem”, „Nie, bo nie lubię masowych imprez”, „Nie miałem na to czasu”, „Nie lubię zgiełku”, „Poszedłbym, ale żona nie chciała”, „Niestety byłem w delegacji”.

Sondaż przeprowadził i opracował Paweł Wolniewicz

 

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Piknik Disc Golfa w Luboniu

Piknik z Disc Golfem, odbędzie się  już 21 lipca, w Lasku Majońskim. To idealna okazja, …

Życie w Ośrodku Kultury – czerwiec

Z okazji Dnia Dziecka Ośrodek Kultury jak co roku zaprosił najmłodszych mieszkańców oraz ich rodziny …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *