Strona główna / Aktualności / Lipcowy numer już w sprzedaży

Lipcowy numer już w sprzedaży

Drodzy Czytelnicy!

Blisko Ciebie, obiektywna i niezależna – taka jest Gazeta Lubońska

Oddajemy w Państwa ręce 25 numer Gazety Lubońskiej ze zwiększoną ilością stron kolorowych

Już od dwóch lat z wielką radością gościmy w Waszych domach, mając „na oku” całe nasze miasto. Skromny to jubileusz, ale czas leci. Jesteśmy świadomi, że bez Was nie mogłaby przetrwać nasza inicjatywa. Chcemy i staramy się pisać o tym, co dla Was ważne. Zajmujemy się Waszymi sprawami, interweniujemy, gdy jest taka potrzeba. Każdy list czytamy z wnikliwą uwagą i należytą troską. Korzystamy z wszystkich Waszych wskazówek i rad. Nasze łamy stoją dla Was otworem, innymi słowy Wasze teksty chętnie publikujemy i podejmujemy dziennikarsko sygnalizowane przez Was tematy. Ogromnie nas cieszy, że zapotrzebowanie na lokalną prasę jest ciągle duże. Z nadzieją spoglądamy w przyszłość, bogatsi o nowe doświadczenia. 

Galopująca inflacja

Jak ogłosił Główny Urząd Statystyczny w czerwcu inflacja wyniosła 15,6% (w maju wynosiła 13,9%). To najwyższy wskaźnik inflacji od 25 lat. Najbardziej wzrosły ceny paliwa (46,7%), nośników energii (35,3%) i żywności (14,1%). By się rozwijać, utrzymać, i niezmiennie służyć mieszkańcom, potrzebne są środki. Utrzymujemy się jedynie z reklam i sprzedaży naszego periodyku. Nie jesteśmy dotowani przez miasto, ani żadną instytucję czy firmę, co pozwala utrzymywać nam niezależność. Sytuacja oraz koszty związane z wydawaniem pisma, zmuszają nas do podwyżki ceny Gazety Lubońskiej do 4,50 zł. Uzyskane dodatkowe środki pozwolą na zmniejszenie odnotowywanej straty na naszej działalności (zyski ze sprzedaży gazety nie pokrywały kosztów jej wydruku i kolportażu). A być może dzięki nim właśnie, pozwolić będziemy mogli sobie w przyszłości na okazjonalny wydruk gazety w kolorze lub ze zwiększoną ilością stron kolorowych, za wyjątkiem stron, o których zdecydujemy inaczej, pozostawiając je jako czarno-białe. 

Liczymy na Państwa zrozumienie oraz to, że podwyżka ceny miesięcznika o 1 zł nie wpłynie na Wasz stosunek do dziennikarskiej, niezależnej misji dla społeczności Lubonia. Dziękujemy, że jesteście Państwo z nami, bo dzięki Wam jesteśmy zmotywowani do dalszego działania, które przekłada się na służebność dla lubońskiej społeczności.

W numerze

Za nami święto miasta – Dni Lubonia – zachęcamy do zapoznania się z obszerną relacją. Rekomendujemy artykuł Władysława Szczepaniaka traktujący o 100-leciu „Stelli”. Wewnątrz numeru znajdziecie Państwo także artykuły na temat niezwykle utalentowanej kontrabasistki, obchodów 66. rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956 oraz 78 rocznicy śmierci gen. Henryka Kowalówki, procesji Bożego Ciała w lubońskich parafiach, Ekopatrolu, wyborze nowego Zarządu Lubońskiego KS-u, otwarcia plaży miejskiej, przebudowy ul. Kościuszki, nagrody dla Festiwalu Polskiej Piosenki im. Janusza Kondratowicza, kolejnym sukcesie Sylwestra Lorenza. Tradycyjnie zachęcamy do zapoznania się z naszymi: sondażem i kronikami służb mundurowych oraz informacjami z Ośrodka Kultury i Biblioteki Miejskiej.

Wakacyjnie

Sezon wakacyjno-urlopowy trwa. Życzymy wspaniałych przeżyć w urokliwych miejscach. Niech ten czas będzie dla Państwa okazją do zanurzenia się w pięknie otaczającej nas przyrody oraz wytchnienia i oderwania się od spraw i trosk codziennego życia. Mamy nadzieję, że również w czasie wakacyjnej laby będziecie Państwo zaglądać na nasze łamy.

(redakcja „GL”)

 

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Piknik Disc Golfa w Luboniu

Piknik z Disc Golfem, odbędzie się  już 21 lipca, w Lasku Majońskim. To idealna okazja, …

Życie w Ośrodku Kultury – czerwiec

Z okazji Dnia Dziecka Ośrodek Kultury jak co roku zaprosił najmłodszych mieszkańców oraz ich rodziny …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *