Sondaż

Czy udały się Pani/Panu tegoroczne wakacje letnie?

Sondaż nawiązuje do kończącego się wkrótce sezonu letniego i związanych z tym powrotów lubonian z wakacji. Byliśmy ciekawi, jak respondenci odniosą się do kwestii letniego wypoczynku w obliczu wszechobecnej drożyzny. Czy był dla nich udany?

Większość respondentów – 62% – odpowiedziała twierdząco. Komentarze, które zanotowaliśmy to: „Owszem, przez dwa tygodnie odpoczywałam w Chorwacji”, „Udały się, lecz były jak zwykle za krótkie”, „Były super, po raz pierwszy w życiu wędkowałem w Norwegii”, „Były wyjątkowo udane, ponieważ po dwóch latach odwiedziła mnie rodzina z Kanady i ruszyliśmy w Polskę”, „Tak, wakacje spędziłam w moich ukochanych Bieszczadach”, „Mogę powiedzieć, że tak. Byłam z mężem i wnukami na Helu”, „Oczywiście od wielu lat wypoczywamy z mężem i dziećmi w Międzyzdrojach”, „I to bardzo, spędziliśmy je z narzeczonym na szlakach górskich”, „Zdecydowanie tak, byłyśmy z koleżankami nad morzem”, „Były git, całą paczką zjeździliśmy rowerami pół wybrzeża”, „O tak, największe upały spędziłam nad morzem”, „Udały się, wypoczywałem z rodziną w naszym domku letniskowym w Skorzęcinie”, „Tak pomimo kosmicznych cen, które mnie ograniczały”.

Zdecydowanie mniejsza grupa respondentów – 23% – odpowiedziała przecząco, argumentując swoje wypowiedzi m.in. tak: „Niestety nie, ponieważ miesiąc spędziłem w szpitalu”, „Nie, ponieważ inflacja i panująca drożyzna uniemożliwiły mi wyjazd”, „Nie byłam na wakacjach, ponieważ opiekowałam się chorym mężem. Może nam się uda wyjechać zimą w góry?”, „Niestety, w tym roku nie stać mnie na wakacyjny wyjazd”, „Nie udały się, ponieważ nie mam w tym roku urlopu”, „Nie, bo nie było nas stać, odkładamy pieniądze na przyszłoroczne wakacje”, „Nie były udane, jesteśmy z mężem po siedemdziesiątce i z powodu COVID-a baliśmy się”, „Niestety, nie – szwankuje mi zdrowie”, „Nie udały się, nie mogę sobie pozwolić na wakacyjny wyjazd z powodu niskiej emerytury, a ceny – szkoda gadać”.

Najmniejsza grupa respondentów – 15% – nie miała zdania. Komentarze, które zanotowaliśmy to: „Jeszcze nie wiem, bo urlop mam zaplanowany w październiku”, „Jeszcze nie byłam na wakacjach, pojadę na nie jesienią i mam nadzieję, że będą udane”, „Nie mogę potwierdzić ani zaprzeczyć, ponieważ mam nową pracę i urlop dostanę dopiero w przyszłym roku”, „Nie powiem tak, ani nie powiem nie, ponieważ prowadzę firmę i nie dałem sobie latem urlopu. Pewnie wyskoczę zimą na narty”.

Sondaż przeprowadził i opracował Paweł Wolniewicz

 

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Nieprawdziwe zarzuty jednego z lubońskich KWW – banery w sądzie

Oświadczenie Komitetu Wyborczego Wyborców Forum Obywatelskiego Luboń W związku z wytoczonym przez pana Jakuba Jackowskiego …

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych

W piątek 1 marca 2024 roku obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji władze …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *