Strona główna / Aktualności / Siewca Roku 2021

Siewca Roku 2021

Siewca Roku 2021

Gala Siewca 2021 będzie połączona z obchodami 100-lecia Stelli Luboń. Konkurs ogłoszono tradycyjnie w czterech kategoriach: Biznes, Sport, Kultura i Życie Publiczne. Podobnie jak w poprzednich edycjach do konkursu można było zgłaszać osoby, które w 2021 roku miały szczególny wpływ na życie kulturalne, popularyzację sportu, rozwój potencjału gospodarczego czy aktywizację społeczności lokalnych naszego miasta. Uroczysta gala odbędzie się w piątek, 27 maja o godz. 18, w hali Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (LOSiR) przy ul. Hugona Kołłątaja 2.

Nominowani wyłonieni

Kapituła konkursu „Siewca Roku 2021” wyłoniła osoby i organizacje nominowane do tytuły Siewca Roku. Zwycięzców poznamy podczas uroczystej gali.

W kategorii „Kultura” – Sergiusz Adam Myszograj i Teatr’a Impro Drama Semper Fidelis Grupa Rekonstrukcji Cywilno-Militarnej,

w kategorii „Biznes” – Paweł Mieszała oraz Piotr Chocian,

w kategorii „Sport” – Paulina Grzelkiewicz,

w kategorii „Życie publiczne” – Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża „Lubonianka” im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Luboniu oraz Kacper Matłoka.

(red)

Postać siewcy, którą wykonał z brązu w 1929 r. rzeźbiarz Marcin Rożek. Odlew mierzący 290 cm ustawiono na sześciometrowym cokole z piaskowca w przyfabrycznym parku Fabryki Nawozów Chemicznych dr. Romana Maya (obecnie park Siewcy) fot. Paweł Wolniewicz

 

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

“Okres buntu raczej nie usprawiedliwia wandalizmu”

Niedzielnego wieczoru grupa młodych ludzi postanowiła spędzić czas w okolicach lubońskiej kawiarni Studio 44 w …

Przystanek Europa w Luboniu

1 z 8 Przystanków Europa z okazji XX. – lecia Polski w UE odbędzie się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *