Strona główna / Aktualności / Dwa medale Sylwestra Lorenza

Dwa medale Sylwestra Lorenza

Zdobywca wielu medali i mistrzowskich tytułów na krajowych i światowych lekkoatletycznych arenach, lubonianin trenujący na Stadionie Miejskim przy ul. Rzecznej – Sylwester Lorenz, startujący w kategorii 70+ nadal imponuje wysoką formą.

W dniach 20-27 lutego w Bradze (Portugalia) odbyły się Halowe Mistrzostwa Europy mastersów lekkiej atletyki. Rywalizował w nich lubonianin – Sylwester Lorenz, startując w kategorii M70, indywidualnie w dwóch konkurencjach. Wywalczył dwa brązowe medale: w skoku w dal – skacząc na odległość 4,29 m oraz w biegu 60 m przez płotki z czasem 10,98.

Należy wspomnieć, że pan Sylwester od stycznia borykał się z kontuzją stopy nogi odbijającej, którą nie całkiem wyleczył do dziś. Ponadto, będąc trzykrotnie zaszczepiony przeszedł Covid. Tak więc start w Portugalii można uznać za bardzo udany. Teraz przyszedł czas na dalsze leczenie kontuzji i przygotowania do Mistrzostw Świata, które odbędą się w lipcu tego roku w Tampere (Finlandia).

(PAW)

Nie po raz pierwszy pan Sylwester godnie reprezentował Polskę i nasze miasto na lekkoatletycznej arenie międzynarodowej
fot. Zb. Sylwestra Lorenza

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Otwarcie Plaży Miejskiej w Luboniu

Miasto Luboń wraz z Biblioteką Miejską w Luboniu zapraszają wszystkich młodszych i starszych na otwarcie …

Luboński Budżet Obywatelski

1 czerwca tego roku wystartowała kolejna edycja Lubońskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy naszego miasta na zgłoszenie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *