Strona główna / Aktualności / Biba w Lasku – FOTORELACJA

Biba w Lasku – FOTORELACJA

Od 13 lat w parku Siewcy, we wrześniu odbywa się plenerowa impreza „Biba w Lasku”, kończąca sezon letni wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Niestety, w dwóch ostatnich latach nie mogła się odbyć. Najpierw w 2019 r. z powodu padającego deszczu, natomiast w roku ubiegłym z powodu panującej pandemii. Na szczęście w tym roku, ku zadowoleniu lubonian, to popularne w Luboniu, wyczekiwane przez mieszkańców wydarzenie, które objęliśmy patronatem medialnym, odbyło się ponownie.

W sobotnie popołudnie, 11 września w parku Siewcy przy ul. Romana Maya odbyła się 12. „Biba w Lasku”. Na początku imprezy na scenie zaprezentowali się artyści związani z Ośrodkiem Kultury w Luboniu: Zespół Śpiewaczy Szarotki, Zespół Wokalno-Instrumentalny TON, Chór BARD oraz solistki uczęszczające na zajęcia wokalne: Gabrysia Bartnik, Alicja Bartnik oraz Julia Breszyk. Wystąpił także zaprzyjaźniony zespół Olki Group. Podczas festynu można było skosztować „pyry po lubońsku”, domowych wypieków, zakupić miód i artykuły rękodzielnicze. Dla dzieci przygotowano szereg atrakcji: dmuchaną zjeżdżalnię, kolejkę, stoisko ze zwierzętami gospodarskimi, a także stoiska z łakociami: watą cukrową, popcornem, lodami i goframi. Stowarzyszenie Miłośników Gier Planszowych Kości zapraszało uczestników festynu do gier plenerowych, a strażacy z OSP Luboń prezentowali wóz strażacki. Ozdobą imprezy były przechadzające się i chętnie pozujące do zdjęć Bamberki, w pięknych kolorowych strojach.

Gwiazdą wieczoru był duet Halina Benedyk i Marco Antonelli. Ich włoskie przeboje m.in.: „Frontiera”, „Felicita”, „Ci sara” czy „Mamma Maria” poderwały publiczność do tańca. Wspaniały kontakt z publicznością, wspólne zdjęcia i wspólny śpiew na pewno na długo zapadną w pamięć lubonianom. To był niesamowity i przesympatyczny koncert.

Na zakończenie imprezy wystąpił niezwykle energetyczny luboński zespół RECOVER, który zaprezentował się w znanych i lubianych hitach.

Konferansjerkę poprowadziła Sylwia Prętka-Galas, która posługując się gwarą, rozbawiała publiczność.

Ośrodek Kultury dziękuje wszystkim artystom za uświetnienie 12. Biby w Lasku, a mieszkańcom za dobrą zabawę i liczną obecność. Jednocześnie kieruje serdeczne podziękowanie do Pana Rafała Gramzy, który udostępnił bele słomy na ozdobny wiatrak.

Magda Baranowska i PAW

foto: Rafał Wojtyniak

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Życie w Ośrodku Kultury

Uścisk dłoni

Podział majątku a spółka cywilna

Rozwód to zawsze trudny czas dla obu stron, zwłaszcza gdy dochodzi do konieczności podziału majątku. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *