Strona główna / Aktualności / Rekordowa kwota na inwestycje

Rekordowa kwota na inwestycje

Pomimo zmniejszenia dochodów samorządów, wskutek wprowadzonych zmian podatkowych, w tegorocznym budżecie Miasto zabezpieczyło na realizację potrzebnych inwestycji, rekordową kwotę, która wynosi ponad 29 000 000 zł.

Jak się dowiedzieliśmy większość z tych środków, tj. 15 400 000 zł, zostanie przeznaczone na budowę lub remont infrastruktury drogowej. Z całą pewnością najważniejszą, a zarazem najtrudniejszą inwestycją w tym roku będzie kompleksowa przebudowa ul. Kościuszki, która powinna rozpocząć się w II kwartale tego roku. Poza budową dróg, Miasto w 2022 r. zakończy prace związane z rozbudową Szkoły Podstawowej nr 4, oraz budowy Domu Włodarza i boiska wielofunkcyjnego przy ul. Konarzewskiego. W tym roku rozpoczną się również prace związane z budową budynku komunalnego, a także rozwojem kanalizacji deszczowej.

Projekty

Oprócz inwestycji, które będą realizowane w br., jednocześnie rozpoczęto prace projektowe, związane zarówno z rozwojem infrastruktury drogowej, jak i unowocześnieniem dostępnej w naszym mieście oferty przedszkolnej, planując nowy budynek w miejsce wysłużonego obiektu przedszkola nr 5 przy ul. Osiedlowej.

Warto również wspomnieć o projekcie rozbudowy ścieżek rowerowych, czy też o ułatwieniu w dostaniu się na dworzec kolejowy coraz liczniejszym mieszkańcom osiedla nad Wartą poprzez przejście podziemne na wysokości ul. 3 Maja, na co wstępnie zgodziło się już PKP oraz Zarząd Dróg Wojewódzkich. Należy mieć świadomość, że są to projekty i na ich realizację potrzeba czasu, ale wykonany projekt to pierwszy, konkretny i niezbędny krok w kierunku przyszłej budowy. Tak było w przypadku otwartego niedawno skateparku, rozbudowywanej obecnie Szkoły Podstawowej nr 4, czy przebudowy ul. Kościuszki, która zacznie się w tym roku. W przypadku jednej z głównych magistrali w naszym mieście, musimy się liczyć z utrudnieniami komunikacyjnymi podczas realizacji tego oczekiwanego i jakże potrzebnego przedsięwzięcia.

Więcej informacji o planowanych na ten rok inwestycjach można znaleźć na stronie: https://lubon.pl/news/content/3751

Na podstawie informacji uzyskanych w lubońskim magistracie (PAW)

Inwestycje planowane do realizacji w 2022 r.
fot. Zb. UM
Plan inwestycyjny wykonania projektów
fot. Zb. UM

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Bezpłatna mammografia 

Profesjonalni elektroradiolodzy, nowoczesny sprzęt cyfrowy i komfortowe mammobusy już od czerwca będą dostępne dla pań …

70-lecie Miasta Luboń – fotorelacja

W sobotę  22 czerwca na ogrodzie Dziennego Domu „Senior-Wigor” świętowaliśmy siedemdziesiąte urodziny miasta. Pełna relacja …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *