Strona główna / Aktualności / Opaski dla seniorów

Opaski dla seniorów

Burmistrz Miasta Luboń oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Luboniu zapraszają do skorzystania z usługi opieki na odległość w formie „opasek bezpieczeństwa”.

Opaska bezpieczeństwa to niewielkie urządzenie przypominające zegarek na rękę, wyposażone w przycisk szybkiego powiadamiania SOS, który w sytuacjach nagłego zagrożenia życia, wysyła alarm do centrum całodobowej opieki.

Uprawnieni do otrzymania opaski są mieszkańcy Lubonia w wieku 65 lat i więcej, którzy z powodu stanu zdrowia mają problem z samodzielnym funkcjonowaniem, mieszkają same lub z osobami, które z różnych powodów nie są w stanie zapewnić im wystarczającej opieki. Chodzi o poprawę poczucia bezpieczeństwa, a także stworzenie możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych. Warto podkreślić, że w okresie minionych 18 miesięcy opaski uratowały życie kilkorgu lubonianom.

Aby za darmo otrzymać urządzenie należy zgłosić taką potrzebę telefonicznie pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Luboniu pod nr nr:

tel. 695 555 614 Anna Dudek lub tel. 695 055 105 Anna Brambor.

(MOPS)

Foto. Zb. „GL”

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Podsumowanie działań referatu profilaktyki Straży Miejskiej w Luboniu

„Jesteśmy i działamy dla was” to zadanie, które realizujemy już od ponad czterech lat, mając …

Wędrowanie z plecakiem pełnym dobra

Życie prowadzi każdego z nas różnymi ścieżkami. Lubonianin Paweł Zaremba postanowił swoją życiową wędrówkę połączyć …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *