Strona główna / Aktualności / Dziesiąte urodziny Autostradowej Dolinki

Dziesiąte urodziny Autostradowej Dolinki

Były chwasty, były śmieci – od dziesięciu lat mamy plac dla dzieci.

Przed 10 laty nawet pogoda wspierała działania Stowarzyszenia Uśmiech Dziecka, którego inicjatorami i założycielami byli: Ewa Kuberka-Kóska, Iza Czekała i Paweł Wolniewicz. Później dołączyli do nich: Łukasz Kóska, Piotr Czekała, Ewa i Adam Ruszkowscy, Ewa i Andrzej Koprowscy oraz Joanna i Łukasz Zygmańscy. W dniu uroczystego otwarcia placu zabaw przy ul. Chopina całe osiedle przybrano odświętnie w banery, plakaty i balony, które zwiastowały kolorowe popołudnie i wieczór. Ten pierwszy sąsiedzko-integracyjny piknik poprzedziły miesiące działań i starań mieszkańców okolicznych ulic, władz naszego miasta oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Była to wspaniała inicjatywa społeczna i muzyka sąsiedzkich serc.

Z czasem przy Autostradowej Dolince zamontowano urządzenia siłowni zewnętrznej, posadzono zieleń, a w ubiegłym roku plac zmodernizowano. Wymieniono na nowe ogrodzenie, ławki (zamontowano je na utwardzonej kostką pozbrukową nawierzchni), kosze na śmieci, nawieziono świeży piasek. Na nowe zostały wymienione także niektóre urządzenia zabawowe m.in. piaskownica, huśtawka i zestaw do ćwiczeń.

Przy okazji okrągłego jubileuszu istnienia Autostradowej Dolinki, w imieniu inicjatywy społecznej Uśmiech Dziecka dziękujemy za serce i wszelką pomoc wszystkim, którzy wsparli nasze działania.

Ewa Kuberka-Kóska, Iza Czekała i Paweł Wolniewicz

Przedstawiciele inicjatywy społecznej Uśmiech Dziecka w Autostradowej Dolince. Od lewej: Ewa Koprowska, Ewa Kuberka-Kóska, Adam Ruszkowski, Paweł Wolniewicz i Andrzej Koprowski
fot. Paweł Wolniewicz
Autostradowa Dolinka dziś
fot. Paweł Wolniewicz

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Z życia Biblioteki Miejskiej

Zanikający Luboń – Gospodarstwo w Lasku

Na skutek ciągle postępującej urbanizacji w naszym mieście nie ma już wielu takich uroczych miejsc …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *