Strona główna / Aktualności / Luboński Klub Tenisa Stołowego

Luboński Klub Tenisa Stołowego

1 Grand Prix Polski

W dniach 23-25 września w Zielonej Górze rozgrywany był turniej ogólnopolski w kategorii młodziczek i młodzików. W turnieju startowali reprezentanci LKTS Luvena Luboń Natasza Adamczyk i Piotr Matkowski. Natasza awans do turnieju głównego wywalczyła dzięki wysokiemu miejscu w rankingu ogólnopolskim. Piotr awans wywalczył w piątkowych kwalifikacjach. W turnieju finałowym bardzo blisko awansu do czołowej „16” była Natasza, która przegrała minimalnie w decydującym piątym secie. Ostatecznie zajęła 17. miejsce, uzyskując limit imienny do turnieju finałowego 2 Grand Prix Polski Młodziczek. Piotr Matkowski ostatecznie sklasyfikowany został na 33. miejscu.

Natasza Adamczyk podczas gry   fot. Zb. LKTS

 

W tym samym czasie w Białymstoku rozegrany został turniej ogólnopolski w kategorii seniorek, w którym startowała wychowanka LKTS Luvena Luboń Julia Gładysz. W turnieju zagrało ok. 200 najlepszych zawodników i zawodniczek z całego kraju. W bardzo mocnej stawce, którą stanowiły zawodniczki z ekstraklasy i 1 ligi, nasza juniorka zaprezentowała się z bardzo dobrej strony zajmując 29. miejsce w Polsce.

Julia Gładysz   fot. Zb. LKTS

 

W Gliwicach od 30 września do 2 października rozegrane zostało 1 Grand Prix Polski Juniorek i Juniorów. Udział wzięło w nim ponad 200 uczestników, w tym pięciu naszych reprezentantów. Kamil Kostyk i Damian Pyśk zapewnili sobie awans do turnieju głównego z racji limitu imiennego, gdyż sklasyfikowani byli w najlepszej „32” w Polsce. Maciej Wernicki startował w turnieju kwalifikacyjnym, w którym wygrał grupę eliminacyjną, ale przegrał w fazie pucharowej kwalifikacji. Julia Gładysz i Wiktoria Serafin awansowały z piątkowych kwalifikacji do turnieju głównego. Julia zajęła ostatecznie 33. miejsce, a Wiktoria sklasyfikowana została na 49. pozycji. Kamil i Damian uplasowali się na 49. pozycji.

Maciej Wernicki  podczas emocjonujące gry w trakcie trwającego turnieju   fot. Zb. LKTS
Juniorka Wiktoria Serafin grająca w LKTS Luvena Luboń   fot. Zb. LKTS

 

W Krakowie w dniach 7-9 października rozegrane zostało 1 Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów. W turnieju udział wzięło 270 zawodników i zawodniczek z całego kraju, w tym dwóch reprezentantów LKTS Luvena Luboń. Kacper Zrol zapewnił sobie awans do turnieju głównego z racji limitu imiennego, gdyż sklasyfikowany był w najlepszej „32” w Polsce. W kategorii kadetek startowała druga na zawodach wojewódzkich, będąca jeszcze młodziczką Natasza Adamczyk. Nataszy do awansu do turnieju głównego z silnej grupy zabrakło zaledwie jednego seta. Kacper  w imprezie ogólnopolskiej zajął ostatecznie 41. miejsce.

 

1 liga kobiet

W sobotę 8 października w Luboniu rozegrany został mecz trzeciej kolejki pomiędzy ósmym zespołem w 1 lidze kobiet LKTS Luvena Luboń, a dziewiątą drużyną LUKS Agro-Sieć Chełmno. Prawie 3-godzinne spotkanie było bardzo wyrównane i zakończyło się minimalnym zwycięstwem zespołu gości 6:4. Komplet punktów na 1 stole wywalczyła Anna Kubiak, a jeden punkt zdobyła kapitan LKTS Luvena Luboń Anita Chudy, w grze deblowej także wywalczyły one punkt. Do korzystnego wyniku zabrakło punktów na 2 stole, gdyż Natalia Piechota, Wiktoria Serafin i Julia Gładysz nie odniosły zwycięstwa. Do ostatniej rundy w meczu utrzymywał się remis. Zawodniczki na 1 stole wygrały bardzo pewnie pierwsze cztery partie w stosunku 3:0. W ostatnim meczu Natalia Piechota przegrała minimalnie w decydującym piątym secie 11:9 z juniorką Wiktorią Przybytkowską, także blisko zwycięstwa z juniorką z Chełmna była Julia Gładysz, przegrywając w piątym secie.

1 liga kobiet (od lewej): Natalia Piechota, Anita Chudy, Natasza Adamczyk, Anna Kubiak, Julia Gładysz wraz z trenerami Tadeuszem Nowakiem i Adamem Adamczykiem   fot. Zb. LKTS

W sobotę 15 października nasze zawodniczki udały się do Niechanowa na mecz 4 kolejki z miejscową KS Stella Niechan Gniezno. Było to spotkanie bardzo ważne w kontekście walki o utrzymanie w 1 lidze w sezonie 2022/2023. Lubonianki wygrały 7:3. O zwycięstwie przesądziła postawa zawodniczek na stole nr 1, które wywalczyły maksymalną ilość punktów. Ania Kubiak i Anita Chudy zdobyły po 2,5 p. Na drugim stole Julia Gładysz wygrała singla, a wspólnie z Natalią Piechotą wywalczyły punkt w grze podwójnej. Zawodniczki LKTS Luvena Luboń zajmują 7. miejsce w tabeli grupy północnej.

 

Udane rozpoczęcie sezonu w 3 lidze

Znakomicie rozpoczęli sezon zawodnicy LKTS Luvena II Luboń w 3 lidze, gdyż odnieśli komplet zwycięstw. W pierwszym meczu okazali się lepsi w derbach Lubonia od LKTS I wygrywając 14:0. W sobotę 8 października wygrali dwa wyjazdowe spotkania z UKS Słowian Mrowino 13:1 i 11:3 z GKTS Krajna Złotów. W dotychczasowych trzech spotkaniach punkty dla LKTS-u zdobyli:

Mateusz Kowal 10.5, Marcin Pawlak 9.5, Maciej Wernicki 9.5 i Damian Pyśk 8.5.

Piotr Ciszak

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Uczestnicy jednej z poprzednich edycji biegu fot. Anna Strojna

Bieg Tropem Wilczym

W niedzielę, 3 marca w Lasku Majońskim przy ul. Armii Poznań 51 B Stowarzyszenie Odra-Niemen …

Rekrutacja do lubońskich przedszkoli publicznych

  Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwała elektroniczna rekrutacja …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *