Strona główna / Aktualności / Lubońska jadłodzielnia

Lubońska jadłodzielnia

„Podziel się jedzeniem i poczęstuj”. Pierwsza jadłodzielnia w Luboniu została oficjalnie otwarta.

W poniedziałek, 3 stycznia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (MOPS) otworzył jadłodzielnię. Na jej utworzenie Miasto pozyskało dotację w wysokości 6 280 zł. Przedsięwzięcie pn. „Jadłodzielnia Luboń. Podziel się jedzeniem i poczęstuj” realizowane jest w ramach „Programu ograniczenia marnotrawstwa i strat żywności w Wielkopolsce na lata 2021-2025” i współfinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Jadłodzielnia w Luboniu jest miejscem, w którym każdy może podzielić się lub poczęstować jedzeniem, w szczególności żywnością, która zostaje po świętach, imprezach, a także taką, której kończy się termin ważności, a wiadomo, że nie zostanie zjedzona.

Znajduje się w budynku MOPS przy ul. Źródlanej 1, gdzie prowadzony już jest punkt wydawania odzieży, który cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta. Otwarta jest w poniedziałki w godzinach 8-18 oraz od wtorku do piątku w godzinach 7-18. Prowadzi do niej osobne wejście na tyłach budynku. Wyposażona jest w szafę chłodniczą i regały, natomiast o porządek dba tu opiekun – pracownik MOPS.

Przedsięwzięciu przyświeca idea uratowania jedzenia przed marnotrawieniem. Bardzo ważny jest również aspekt psychologiczny, społeczny i moralny. Dzielenie się czymś, co nam nie jest już potrzebne, powinno stać się naturalnym odruchem człowieka.

(PAW)

fot. Zb UML
fot. Zb UML

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

XII Wielkopolskie Spotkanie Sportowo-Integracyjne Uniwersytetów Trzeciego Wieku

W sobotę, 18 maja słuchacze ULTW wzięli udział w Sportowym Święcie Wielkopolskich Seniorów w Sierakowie. …

Wykład dla Uniwersytetu Lubońskiego Trzeciego Wieku

„Młodości! Ty nad poziomy wylatuj, a okiem słońca ludzkości całe ogromy przenikaj z końca do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *