Strona główna / Aktualności / Lubońska jadłodzielnia

Lubońska jadłodzielnia

„Podziel się jedzeniem i poczęstuj”. Pierwsza jadłodzielnia w Luboniu została oficjalnie otwarta.

W poniedziałek, 3 stycznia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (MOPS) otworzył jadłodzielnię. Na jej utworzenie Miasto pozyskało dotację w wysokości 6 280 zł. Przedsięwzięcie pn. „Jadłodzielnia Luboń. Podziel się jedzeniem i poczęstuj” realizowane jest w ramach „Programu ograniczenia marnotrawstwa i strat żywności w Wielkopolsce na lata 2021-2025” i współfinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Jadłodzielnia w Luboniu jest miejscem, w którym każdy może podzielić się lub poczęstować jedzeniem, w szczególności żywnością, która zostaje po świętach, imprezach, a także taką, której kończy się termin ważności, a wiadomo, że nie zostanie zjedzona.

Znajduje się w budynku MOPS przy ul. Źródlanej 1, gdzie prowadzony już jest punkt wydawania odzieży, który cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta. Otwarta jest w poniedziałki w godzinach 8-18 oraz od wtorku do piątku w godzinach 7-18. Prowadzi do niej osobne wejście na tyłach budynku. Wyposażona jest w szafę chłodniczą i regały, natomiast o porządek dba tu opiekun – pracownik MOPS.

Przedsięwzięciu przyświeca idea uratowania jedzenia przed marnotrawieniem. Bardzo ważny jest również aspekt psychologiczny, społeczny i moralny. Dzielenie się czymś, co nam nie jest już potrzebne, powinno stać się naturalnym odruchem człowieka.

(PAW)

fot. Zb UML
fot. Zb UML

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Rekrutacja do lubońskich przedszkoli publicznych

  Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwała elektroniczna rekrutacja …

Nabór do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Luboń

Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwało elektroniczne zgłoszenie do klas I …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *