Strona główna / Aktualności / Jadłodzielnia niebawem w Luboniu

Jadłodzielnia niebawem w Luboniu

Już wkrótce w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Luboniu powstanie JADŁODZIELNIA. Miasto Luboń otrzymało dotację celową na jej stworzenie w wysokości 6 280 zł

Przedsięwzięcie pn. „Jadłodzielnia Luboń. “Podziel się jedzeniem i poczęstuj” realizowane jest w ramach „Programu ograniczenia marnotrastwa i strat żywności w Wielkopolsce na lata 2021-2025” i współfinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Jadłodzielnia w Luboniu będzie miejscem, w którym każdy będzie mógł podzielić się lub poczęstować jedzeniem. Chodzi o żywność, która zostaje po świętach, imprezach, a także taka, której kończy się termin ważności, a wiadomo, że nie zostanie zjedzona.

Jadłdzielnia powstanie w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Źródlanej 1, gdzie prowadzimy już punkt wydawania odzieży, który cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Lubonia, a zatem jest to miejsce znane i uczęszczane. Do Jadłodzielni prowadzić będzie osobne wejście na tyłach budynku. Będzie ona wyposażona w szafę chłodniczą i regały, a o porządek będzie dbał opiekun – pracownik MOPS-u.

Przedsięwzięciu przyświeca idea uratowania jedzenia przed marnotrawieniem. Bardzo ważny jest również aspekt psychologiczny, społeczny i moralny. Dzielenie się czymś, co nam nie jest już potrzebne, powinno stać się naturalnym odruchem człowieka.

 

Źródło : UM Luboń

Maciej Splisgart

Sprawdź również

Spotkanie autorskie z ambasadorem

W piątkowy wieczór, 23 lutego 2024 r. w gościnnych murach Ośrodka Kultury w Luboniu odbyło się spotkanie …

Życie w Ośrodku Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *