Strona główna / Aktualności / Wigilijny Bieg Charytatywny

Wigilijny Bieg Charytatywny

W sobotę 18 grudnia 2021 roku na terenach Lasku Majońskiego w Luboniu odbyła się premierowa edycja Wigilijnego Biegu Charytatywnego. Zawody były przeznaczone dla dzieci i dorosłych. Impreza rozpoczęła się od biegu integracyjnego dla podopiecznych Stowarzyszenia „Wspólna Droga” z Lubonia.

Dystans 200 m ukończyli Anna Krzykowska, Dorota Adamska, Michał Schmidt oraz Michał Zygmanowski. W biegu wzięły udział również dzieci, które rywalizowały ze sobą na trzech dystansach: 200 m, 400 m, 800 m.

Zwycięzcami zostali:

200 m (roczniki 2018-2016): Marta Krug i Maksymilian Polaczek,

400 m (roczniki 2015-2014): Oliwia Włodarczyk i Piotr Lóssa,

800 m (roczniki 2013-2012): Zofia Schwarz i Joachim Rychel,

800 m (roczniki 2011-2009): Gabriela Sosnowska i Bartłomiej Kliszewski.

Dorośli mieli do wyboru bieg lub marsz Nordic Walking na dystansie ok. 5 km. Wśród Pań w biegu na 5 km triumfowała lubonianka Kinga Gliszczyńska (czas 22:14), a wśród Panów zwyciężył Olaf Rogoziński (19:05). Natomiast w marszu NW najlepsi okazali się Joanna Skitek (37:27) i Przemysław Nowak (33:36).

Podczas biegu rozegrano także 1. Mistrzostwa Zespołu Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej z Poznania w biegu przełajowym na 5 km, w których triumfowali Maria Haremska (30:19) i Artur Drajerczak (28:17). Nagrodzono także najlepsze 4-osobowe zespoły. Miejsce na podium zajęły drużyny: „Maratończyk Poznań”, „3:33 team” oraz „Świerkowa”.

Jak nazwa imprezy wskazuje, przyświecał jej cel dobroczynny. Od każdego zgłoszonego zawodnika, 5 zł z wpisowego zostało przeznaczonych na realizację celów statutowych Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Wspólna Droga”. Łącznie zebrano kwotę 730 zł.

Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli rywalizację otrzymali pamiątkowe medale oraz poczęstunek regeneracyjny. Organizatorem imprezy była firma Ronin Running we współpracy ze Stowarzyszeniem „Wspólna Droga”. Tegoroczne zawody były objęte honorowym patronatem Burmistrz Miasta Luboń Małgorzaty Machalskiej. Ogromnie dziękujemy naszym sponsorom, partnerom za pomoc w organizacji zawodów. Fanpage zawodów: www.facebook.com/wygilijnybiegcharytatywny