Strona główna / Aktualności / Przebudowa ul. Kościuszki

Przebudowa ul. Kościuszki

Nasze miasto uzyskało ponad 9 200 000 zł dofinansowania na przebudowę ulicy Kościuszki. W historii Lubonia jest to najwyższa dotacja na budowę drogi.

Trwają prace związane z modernizacją odcinka (1 043 m) ul. Kościuszki, będącej jedną z głównych ulic naszego miasta. W pierwszym etapie wykonano prace przygotowawcze, polegające na usunięciu kolizji elektroenergetycznej, teletechnicznej oraz przebudowie odcinka sieci gazowej. Prace te wykonano przed przebudową przepustu na cieku Żabinka. Zerwano asfalt i podłoże drogi na odcinku od ul. Poniatowskiego do skrzyżowania ulicy Kościuszki z ulicami Sikorskiego i Sienkiewicza. Rozpoczęto wymianę kanalizacji deszczowej na tym odcinku. W dalszej kolejności będzie wykonane nowe przęsło kanalizacji deszczowej w ul. Sienkiewicza i przełączenie istniejącej kanalizacji do nowego kolektora w ul. Kościuszki, po czym wykonawca przystąpi do budowy przepustu w przebudowywanej ulicy. Po zakończeniu budowy kanalizacji deszczowej na odcinku etapu pierwszego, rozpoczną się roboty drogowe tj. budowa nowej konstrukcji drogi. Jednocześnie wykonawca przystąpi do etapu drugiego inwestycji tj. budowy kanalizacji deszczowej na odcinku od ul. Sikorskiego do skrzyżowania ul. Kościuszki z ul. 11 Listopada.

Modernizacja wiąże się z różnymi uciążliwościami dla uczestników ruchu w tym rejonie miasta. Kierowcy korzystający z wyznaczonych objazdów zmuszeni są zachować ostrożność i uzbroić się w cierpliwość.

(PAW)

W pierwszej dekadzie lipca na ul. Kościuszki pojawił się ciężki sprzęt
fot. Paweł Wolniewicz
Zerwano jezdnię i przystąpiono do wymiany kanalizacji deszczowej
fot. Paweł Wolniewicz
Skrzyżowanie ul. Kościuszki z ulicami Sikorskiego i Sienkiewicza. Kierowcy korzystający z wyznaczonych objazdów zmuszeni są zachować ostrożność i uzbroić się w cierpliwość
fot. Paweł Wolniewicz

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Pierwsza wystawa

Czas przed Bożym Narodzeniem to czas wyczekiwania, pomocy i okazywania serca. I my Was zapraszamy …

Warsztaty ekologiczne

W ramach prowadzonych przez nas edukacyjnych działań ekologicznych, 24 listopada 2023 roku przeprowadziliśmy kolejne warsztaty …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *