Strona główna / Aktualności / Kultura Trakcja wspiera Ukrainę

Kultura Trakcja wspiera Ukrainę

Funkcjonująca od trzech lat Fundacja Kultura Trakcja kreuje kulturalne, społeczne i charytatywne wydarzenia w Luboniu. Jest galerią sztuki, salą koncertową i teatralną, kinem letnim, studiem filmowo-fotograficznym, miejscem prowadzenia warsztatów i kulturalnych spotkań.

Fundacja Kultura Trakcja otrzymała dofinansowanie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu RITA – Wspieramy Ukrainę, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji. W związku z tym do końca roku zrealizuje w Luboniu kilka ciekawych projektów – m.in. bezpłatne porady prawne i psychologiczne dla obywateli Ukrainy. Ponadto będzie zorganizowanych 8 bezpłatnych warsztatów dla mieszkańców Lubonia, zarówno Polaków, jak i Ukraińców (prowadzącymi będą osoby z Ukrainy, czasem przy wsparciu Polaków). Pierwsze z nich odbędą się już w poniedziałek, 18 lipca w Bibliotece Miejskiej: warsztaty z tworzenia Flowerboxów.

W sierpniu zostaną przeprowadzone warsztaty z kiszenia ogórków, we wrześniu z tworzenia świec woskowych i malarstwa petrykiwskiego, natomiast w październiku z lalek – monatek.

(red)

fot. Paweł Wolniewicz

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Rekrutacja do lubońskich przedszkoli publicznych

  Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwała elektroniczna rekrutacja …

Nabór do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Luboń

Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwało elektroniczne zgłoszenie do klas I …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *