Strona główna / Aktualności / Tworzyły Flowerboxy

Tworzyły Flowerboxy

Kultura Trakcja wspiera Ukrainę

Funkcjonująca od trzech lat Fundacja Kultura Trakcja kreuje kulturalne, społeczne i charytatywne wydarzenia w Luboniu. Jest galerią sztuki, salą koncertową i teatralną, kinem letnim, studiem filmowo-fotograficznym, miejscem prowadzenia warsztatów i kulturalnych spotkań.

Otrzymała dofinansowanie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu RITA – Wspieramy Ukrainę, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji. W związku z tym do końca roku zrealizuje w Luboniu kilka ciekawych projektów – m.in. bezpłatne porady prawne i psychologiczne dla obywateli Ukrainy. Ponadto organizuje cykl ośmiu bezpłatnych warsztatów dla mieszkańców Lubonia, zarówno Polaków, jak i Ukraińców. Pierwsze z nich, z tworzenia Flowerboxów

odbyły się w poniedziałek, 18 lipca w Bibliotece Miejskiej. „Serdecznie dziękuję za dzisiejsze spotkanie, każdemu z Was! Szczególne podziękowania kieruję dla Fundacji Kultura Trakcja za organizację i zaproszenie oraz Biblioteki Miejskiej w Luboniu za gościnę… Powstały naprawdę piękne kompozycje…” – powiedziała Małgorzata Antkowiak z HORTIstacji.

Następne warsztaty odbędą się 9 sierpnia, o 16.30 w Bibliotece Miejskiej – tym razem z kiszenia ogórków z Walą, która pochodzi z Odessy. Należy zabrać z sobą wyłącznie dobry humor – resztę materiałów dostarczą organizatorzy. Gościem będzie także Olena Beskupska-Svirjak, która opowie o tradycjach związanych z kiszeniem ogórków. 

Uczestnicy wyjdą z warsztatów ze słoikami pełnymi zdrowia, ogórków, sokiem z pomidorów i chilii. 

Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona najpierw należy się zapisać na kultura.trakcja@gmail.com (pierwszeństwo dla osób, które jeszcze nie uczestniczyły w warsztatach Kultury Trakcji). 

Маринуємо огірки з Валею!

Зустріньмося знову 9 серпня в міській бібліотеці , 16.30 – цього разу будемо маринувати огірки разом з Валею з Одеси. Із собою беріть тільки гарний настрій – решту матеріалів ми забезпечимо. Нашою гостею буде також Олена Бескупська-Свір’як, яка розкаже нам про традиції пов’язані з маринуванням огірків. 

Підете від нас із повними баночками здоров’я.

Кількість місць обмежена, тому просимо записуватися на kultura.trakcja@gmail.com 

(red)

Foto. Paweł Wolniewicz

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Piknik Disc Golfa w Luboniu

Piknik z Disc Golfem, odbędzie się  już 21 lipca, w Lasku Majońskim. To idealna okazja, …

Życie w Ośrodku Kultury – czerwiec

Z okazji Dnia Dziecka Ośrodek Kultury jak co roku zaprosił najmłodszych mieszkańców oraz ich rodziny …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *