Strona główna / Aktualności / Jakie cechy u mężczyzny ceni sobie Pani najbardziej?

Jakie cechy u mężczyzny ceni sobie Pani najbardziej?

Jak co roku 8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej właśnie okazji Drogie Panie, życząc dużo zdrowia i wszelkiego dobra, postanowiliśmy zapytać Was: Jakie cechy u mężczyzny ceni sobie Pani najbardziej? Wszystkiego najlepszego!

IWONA CERBA

ABSOLWENTKA WYDZIAŁU TURYSTYKI AKADEMII EKONOMICZNEJ

U mężczyzny cenię najbardziej: dystans do samego siebie i tego, co robi,

umiejętność gotowania, ogarniania typowo domowych czynności jak sprzątanie, pranie, prasowanie, umiejętności taneczne, ale takie po kursach – tańce standardowe, salsa, tango argentyńskie. Mężczyzna powinien pamiętać o urodzinach, imieninach żony, dzieci, rodziców, rodzeństwa i innych członków bliskiej rodziny. Powinien też dbać o siebie (właściwa waga, aktywność fizyczna, wizyty u dentysty i fryzjera) oraz ubierać się odpowiednio do swojej sylwetki i aury kolorystycznej.

 

MAŁGORZATA DYBIZBAŃSKA

KURATOR SĄDOWY

Dla mnie niezwykle ważne u mężczyzny jest opanowanie i „zimna krew” w sytuacjach trudnych. Do tego niezawodność, inteligencja, pasja, umiejętność słuchania. Cenię też hojność. Wygląd nie ma większego znaczenia „ciut ładniejszy od diabła” – mawiała moja mama, dla mnie jeszcze zadbany. No, a umiejętność wykonywania skomplikowanych manewrów samochodem, szczególnie tyłem, bez tych współczesnych wspomagaczy, to duże wow!

 

DANUTA GAERTIG

SOPRANISTKA W CHÓRZE „HASŁO”

Dobre pytanie, bo młode kobiety, które wybierają sobie partnerów życiowych, mają chyba większe oczekiwania dotyczące cech mężczyzny.

Ja męża znam od ponad 40 lat i uważam, że mężczyzna powinien być

odpowiedzialny, zaradny, opiekuńczy oraz mieć poczucie humoru,

gdyż w życiu to się bardzo przydaje, aby mieć dystans do wielu trudnych sytuacji w życiu.

 

ANETA GIERKA

FRYZJERKA

U mężczyzn cenię poczucie humoru, szczerość i spokój. Lubię, gdy mężczyzna jest troskliwy, błyskotliwy, zaradny i oczywiście zadbany.

 

MAŁGORZATA GRZEGORZEWSKA

PASJONATKA MUZYKI I PODRÓŻY

Moim skromnym zdaniem najbardziej u mężczyzn cenię lojalność i szczerość. Mężczyzna powinien mieć poczucie humoru i dystans do siebie, być odpowiedzialny i troskliwy. Jeśli chodzi o wygląd, powinien być zadbany i elegancki. Dobrze żeby kochał muzykę i lubił tańczyć.

 

KATARZYNA JANC-WIZA

NAUCZYCIEL

U mężczyzn najbardziej imponuje mi pełne oddanie rodzinie i odpowiedzialność. To, co czyni prawdziwego mężczyznę, to również uczciwość i szacunek wobec kobiety. U mężczyzn bardzo cenię umiejętność słuchania i gotowość rozmowy. Zwracam uwagę na poczucie humoru i dystans do siebie. Na szczególne uznanie zasługuje również codzienna troska – to cecha, która uczyni każdego mężczyznę prawdziwym skarbem dla kobiety.

 

ANNA KALINOWSKA

POŚREDNIK W OBROCIE NIERUCHOMOŚCIAMI

U mężczyzny cenię sobie zaradność życiową, czułość, wrażliwość, poczucie humoru (kiedy potrafi sprawić, że się przy nim śmieję). Musi być odpowiedzialny, szczery i mieć szacunek do kobiety. Myślę, że takiego znalazłam.

 

DOMINIKA KĘDZIORA

PRACOWNIK BIURA RADY MIASTA LUBOŃ

U mężczyzn cenię sobie to, co być może jest banalne, ale dla mnie bardzo ważne. Uważam, że najważniejsze cechy idealnego mężczyzny to: pracowitość, odpowiedzialność, lojalność. Jeśli do tego ma jeszcze pasje, zainteresowania i poczucie humoru, to jest super.

 

ANETA LEWICKA

EKONOMISTA

Najbardziej u mężczyzn cenię sobie czułość i poczucie humoru, ponadto bycie odpowiedzialnym, zaradnym i męskim.

 

RENATA MATYSIAK

DYSPOZYTOR DRUŻYN PKP

U mężczyzny cenię sobie najbardziej: dobroć, opiekuńczość, uczciwość, sprawiedliwość, pracowitość i szczodrość. Właśnie te cechy znalazłam u mojego męża. Moja babcia mawiała: „Pamiętaj dziewczę, mężczyznę trzeba sobie wychować”. I tak z moją drugą połową – Markiem, wzajemnie się wychowujemy już od 31 lat.

 

ANNA MŁYNARSKA-GULCZYŃSKA

NAUCZYCIEL

Dla mnie bardzo ważną rzeczą jest poczucie bezpieczeństwa w każdej płaszczyźnie życia. Gdy wiem, że zawsze mam przy sobie kogoś, kto poda mi rękę i powie, że nic się nie stało, wszystko inne przestaje mieć znaczenie. Pasja to kolejna cecha, którą cenię u mężczyzn, a jeżeli tę pasję można dzielić ze swoim mężczyzną, to sytuacja jest komfortowa, a w związku nigdy nie ma nudy i zawsze jest o czym rozmawiać. Cenię również mężczyzn taktownych i szanujących kobiecy punkt widzenia. Chyba właśnie opisałam swojego męża, jestem szczęściarą.

 

JOANNA POLAK

INICJATORKA I ZAŁOŻYCIELKA LUBOŃSKIEGO EKOPATROLU

Najbardziej u mężczyzn cenię sobie wierność, to według mnie najważniejsza cecha, jaką powinien posiadać prawdziwy mężczyzna. Opiekuńczość to druga ważna cecha, mieć u swojego boku mężczyznę, który się nami opiekuje, to marzenie wielu z nas. Prawdziwy mężczyzna powinien być dojrzały i brać pełną odpowiedzialność za swoje postępowanie. Ponadto czułość jest cechą, którą cenię, bo przecież każda kobieta chce czuć się kochana.

 

ALEKSANDRA RADZISZEWSKA

NAUCZYCIEL JĘZYKA POLSKIEGO

Na tak zadane pytanie można odpowiedzieć dwojako, bo jeżeli chodzi o mężczyzn jako ogół, pewien abstrakcyjny ideał, to oczywiście powiem, że cenię sobie mężczyzn z nienagannymi manierami, życzliwych, uśmiechniętych, z inteligentnym poczuciem humoru. Dzięki takim osobom świat jest piękniejszy i radośniejszy. Natomiast mężczyzna obecny w moim życiu powinien być przyjacielem, wsparciem i dawać mi poczucie bezpieczeństwa. Nie musi być ideałem, ale po prostu przyzwoitym człowiekiem.

 

MAŁGORZATA SIKORSKA

STYLISTKA DRESS NO STRESS

W mężczyznach cenię najbardziej inteligencję, odpowiedzialność i dojrzałość emocjonalną oraz poczucie humoru. Żeby o siebie dbał, miał poczucie własnej wartości i był empatyczny. No i oczywiście, żeby miał pasję!

 

MAGDALENA STAJNIAK

EKONOMISTA

Mężczyzna powinien być odpowiedzialny, opiekuńczy, troskliwy i szczery. Powinien dbać o siebie, być schludnym i serdecznym. Uwielbiam osoby z poczuciem humoru, radosne i pełne pozytywnych emocji, które swoją radością zarażają innych, uśmiechnięte, albowiem „uśmiech to jedyna krzywa, która wszystko prostuje”. Cenię sobie u mężczyzn zaradność i wiarę, że wszystko da się naprawić, zrobić, osiągnąć, albowiem jeśli się czegoś naprawdę pragnie, to nie ma rzeczy niemożliwych.

 

EWELINA STOIŃSKA

POLITOLOG, Z ZAMIŁOWANIA ZDOBNIK PORCELANY

Co cenię w mężczyznach? Dobre serce, szacunek dla innych i radość życia pomimo burz. Jeśli mężczyzna potrafi mnie rozbawić, to znaczy, że czuję się z nim dobrze, lubię abstrakcyjne poczucie humoru. Imponuje mi, jak ma swoje zainteresowania i pasje i potrafi mnie zainteresować tematem. Bardzo szanuję, kiedy mężczyzna zauważa słabszych i uboższych i im pomaga. Cenię gentlemańską postawę, bo właśnie przez to kobieta czuje się przy mężczyźnie „zaopiekowana”.

(Opracował PAW)

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Życie w Ośrodku Kultury

Uścisk dłoni

Podział majątku a spółka cywilna

Rozwód to zawsze trudny czas dla obu stron, zwłaszcza gdy dochodzi do konieczności podziału majątku. …

Jeden komentarz

  1. Dzien dobry
    Niestety, ale muszę powiedzieć że bardzo nieodpowiednio przedstawione zostaly zawody ww Pan i to w dniu ich święta. Proszę o nie tytulowanie kobiet męskimi odpowiednikami zawodów. Jeżeli kobieta to nauczycielka a nie nauczyciel, ekonomistka, politolozka, pracownica kuratorka a nie kurator itp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *