Strona główna / Aktualności / Echa naszych publikacji

Echa naszych publikacji

Przed miesiącem publikowaliśmy na naszych łamach list Czytelniczki, która o włos uniknęła kolizji na skrzyżowaniu ulic: Powstańców Wielkopolskich, Ks. Stanisława Streicha i Aleksandra Puszkina (czytaj: „GL” 07-2022, s.10). W odpowiedzi informowaliśmy o planowanej inwestycji, w ramach której ma powstać nowa sygnalizacja świetlna na w/w skrzyżowaniu.

W połowie lipca rozpoczęto inwestycję. Zadanie obejmuje modernizację sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Powstańców Wielkopolskich – Ks. Stanisława Streicha – Aleksandra Puszkina oraz budowę kanalizacji kablowej. Takie rozwiązanie ma zminimalizować występowanie awarii oraz umożliwi szybką naprawę ewentualnych uszkodzeń. Projekt zakłada kompleksową wymianę wszystkich urządzeń w obrębie skrzyżowania oraz wszystkich naziemnych urządzeń związanych z funkcjonowaniem sygnalizacji świetlnej, a więc: masztów, słupków, sygnalizatorów świetlnych oraz sygnalizatorów akustycznych.

W celu usprawnienia ruchu pieszego oraz kołowego skrzyżowanie zostanie wyposażone w nowy sterownik sygnalizacji świetlnej, pozwalający na prowadzenie teledetekcji (rodzaj badań wykonywanych z pewnej odległości – zdalnie). Rozwiązanie to ma na celu zoptymalizowanie przepustowości skrzyżowania. W celu poprawy bezpieczeństwa, szczególnie niechronionych uczestników ruchu, na każdym sygnalizatorze świetlnym obsługującym ruch pieszy zamontowana zostanie oprawa oświetleniowa. Takie rozwiązanie w sposób znaczny poprawi widoczność na przejściach po zmroku.

(PAW)

W celu usprawnienia ruchu pieszego oraz kołowego skrzyżowanie będzie wyposażone m.in. w nowy sterownik sygnalizacji świetlnej
fot. Paweł Wolniewicz

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Nieprawdziwe zarzuty jednego z lubońskich KWW – banery w sądzie

Oświadczenie Komitetu Wyborczego Wyborców Forum Obywatelskiego Luboń W związku z wytoczonym przez pana Jakuba Jackowskiego …

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych

W piątek 1 marca 2024 roku obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji władze …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *