Strona główna / Aktualności / Z Lubonia do Memphis i z powrotem – warto spełniać marzenia

Z Lubonia do Memphis i z powrotem – warto spełniać marzenia

Mieszkający od 10 lat w Luboniu bluesman, Maciej Kręc, nagrał i wydał w maju bieżącego roku płytę, która przez wielu recenzentów okrzyknięta została sensacją na polskim rynku bluesowym. Dla muzyka, współtworzącego od 30 lat poznański zespół Blues Flowers, to pierwszy album pod własnym nazwiskiem. W dodatku od razu podwójny, zawierający 17 utworów autorskich w stylu bardzo szeroko pojmowanej muzyki bluesowej i amerykańskiej w ogóle. Nagranie i przygotowanie tego – jak określa znany z Radia Nowy Świat, a wcześniej z radiowej Trójki redaktor Jan Chojnacki – „absolutnie wyjątkowego” wydawnictwa, zajęło Maciejowi Kręcowi blisko półtora roku. Dzisiaj płyta jest już grana w wielu stacjach radiowych całej Polski i chętnie słuchana w internecie.

Słuchanie podwójnej płyty Maciej Kręc „Brothers & Friends” Blues Super Session dostarczyło mi wspaniałych wrażeń i doznań muzycznych. Promuje ją piosenka „Color Of His Skin”, która do stacji radiowych trafiła w maju tego roku.

Teledysk „Color Of His Skin” jest dostępny w serwisie YouTube: https://youtu.be/nctFDsgRQhY

Doskonałe kompozycje w perfekcyjnych aranżacjach i interpretacjach plejady muzyków były dla mnie prawdziwą ucztą dla duszy i ucha.

O Macieju Kręcu – bluesmanie z Lubonia – można się więcej dowiedzieć lub nawet z nim się skontaktować poprzez profile na Facebooku: Maciej Kręc Brothers & Friends lub Maciej Błażej Kręc. 

Zachęcam do zapoznania się z tą bardzo ciekawą płytą i jej twórcą (szerzej czytaj w sierpniowym, papierowym wydaniu „GL”).

Paweł Wolniewicz

 

 

fot. Piotr „Ryba” Rybicki

fot. Antoni Kręc

 

 

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Podsumowanie działań referatu profilaktyki Straży Miejskiej w Luboniu

„Jesteśmy i działamy dla was” to zadanie, które realizujemy już od ponad czterech lat, mając …

Wędrowanie z plecakiem pełnym dobra

Życie prowadzi każdego z nas różnymi ścieżkami. Lubonianin Paweł Zaremba postanowił swoją życiową wędrówkę połączyć …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *