Strona główna / Aktualności / List do redakcji

List do redakcji

Poniżej zamieszczamy list otrzymany od Czytelniczki, która cudem uniknęła kolizji na skrzyżowaniu ulic: Powstańców Wielkopolskich, Ks. Stanisława Streicha i Aleksandra Puszkina (obrazujący sytuację filmik zamieściliśmy na naszym portalu informacyjnym).

Niebezpieczne skrzyżowanie w Luboniu

„Chciałabym zwrócić uwagę na skrzyżowanie ulic: Powstańców Wielkopolskich/Puszkina/Ks. Streicha, gdzie w godzinach wieczornych, między 21 a 22, światła zmieniają się na migające. Wówczas kierowcy powinni zacząć stosować się do znaków drogowych, które niestety albo są przez nich lekceważone, albo tak słabo widoczne, że dochodzi tutaj do częstych, niebezpiecznych dla życia sytuacji drogowych. 

W minioną sobotę (11 czerwca) o godz. 22.23 sama stałam się uczestnikiem takiego zdarzenia. Na szczęście nie doszło do tragicznego w skutkach wypadku, dzięki szybkiej reakcji. Kierowca jadący drogą podporządkowaną (ul. Puszkina – przyp. redakcji) nie ustąpił mi pierwszeństwa. W załączniku zamieszczam nagranie obrazujące całe zajście. Tak naprawdę na skrzyżowaniu powinny zostać założone kamery, wprowadzone ograniczenie prędkości czy oświetlony znak stop. Jest wiele możliwości, by uczynić to skrzyżowanie bezpieczniejszym, ale trzeba jeszcze tego chcieć.

Pozdrawiam i liczę na reakcję, mieszkanka Lubonia”.

Imię i nazwisko autorki listu pozostaje do wiadomości redakcji.

Temat oczywiście podjęliśmy. Otrzymane list i filmik przekazaliśmy do lubońskiego magistratu.

Odpowiedź:

„Odpowiadając na przesłane nagranie informuję, że Miasto Luboń w ubiegłym roku otrzymało dofinansowanie na poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Streicha/Puszkina/Powstańców Wielkopolskich. W wyniku postępowania przetargowego podpisano 16.11.2021 r. umowę z wykonawcą na realizację inwestycji w trybie zaprojektuj i wybuduj. W ramach inwestycji powstanie nowa sygnalizacja świetlna wyposażona w kamery na każdym wlocie oraz dodatkowe oświetlenie doświetlające skrzyżowanie, a szczególnie przejścia dla pieszych. Prace budowlane powinny zakończyć się w III kwartale 2022 r. Wartość całej inwestycji to: 651 900 zł”.

Bartosz Wilczek

Wydział Spraw Komunalnych

Urząd Miasta Luboń

Przy pulsujących światłach kierowcy wjeżdżający w ul. Powstańców z ulic podporządkowanych Ks. Stanisława Streicha i Aleksandra Puszkina powinni się zastosować do ustawionych przed skrzyżowaniem znaków STOP!   fot. Paweł Wolniewicz

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Dni Gminy Mosina 2024

Dni Mosiny, odbędą się w terminie od 24 do 26 maja 2024. Mosina przygotowała dla …

Lubońska Amatorska Liga Siatkówki - mecz

Zakończenie XVII sezonu Lubońskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

XVII sezon Lubońskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki 2023/24 za nami. I to kolejny rekordowy: – 56 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *