Strona główna / Aktualności / Międzynarodowy Dzień Ziemi

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Dzień Ziemi zwany również jako Międzynarodowy Dzień Ziemi – jest to największa akcja ekologiczna przeprowadzana corocznie wiosną na całym świecie.

Promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie to główny z celów Dnia Ziemi. Organizatorzy chcą uświadomić ludziom, jak kruchy jest ekosystem naszej planety.

Wydarzeniem, które przyczyniło się do zainicjowania tego święta, była katastrofa ekologiczna w styczniu 1969 r., do której doszło u wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Według wstępnych danych, z uszkodzonej platformy wiertniczej wyciekło do oceanu kilkaset tysięcy galonów ropy, co doprowadziło do śmierci tysięcy ptaków, delfinów oraz innych morskich zwierząt, a także dewastacji środowiska na wiele lat.

Co roku na całym świecie organizowane są akcje proekologiczne mające na celu pomoc naszej planecie oraz uświadomienie jej mieszkańcom jak ważne jest dbanie o nasze wspólne dobro.

W Luboniu

W piątek, 22 kwietnia, odbędzie się akcjaZasiejmy łąkę”. Miasto Luboń wraz z Fundacją Łąka zapraszają lubonian do włączenia się w akcję, którą objęliśmy patronatem medialnym – Zasiejmy sobie łąkę na Plaży Miejskiej w Luboniu. Kto chce się dowiedzieć jakie są zalety łąk kwietnych i w jaki sposób się je wysiewa może przyjść 22 kwietnia w godz. 15 – 17 na plażę miejską przy ul. Rzecznej i zasiać z organizatorami łąkę.

W niedzielę, 24 kwietnia, odbędzie się akcja „VIII Sprzątanie brzegów Warty, od źródeł do ujścia 2021” W naszym mieście koordynatorami akcji są Miasto Luboń i Młodzieżowa Rada Miasta, które zapraszają do przyłączenia się do akcji, objętej przez nas patronatem medialnym wszystkich lubonian. Akcja zostanie przeprowadzona w godz. 11 – 13. Zbiórka na plaży miejskiej przy ul. Rzecznej.

(red)

fot. Paweł Wolniewicz

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Jeszcze kurz nie opadł po wyborach samorządowych, bowiem w niektórych miastach i gminach 21 kwietnia …

gen. Henryk Kowalówka fot. Zb. Muzeum Martyrologicznego w Luboniu

80. rocznica zamordowania gen. Henryka Kowalówki

4 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę zamordowania w obozie karno-śledczym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *