Strona główna / Aktualności / Sylwester Lorenz utrzymuje formę

Sylwester Lorenz utrzymuje formę

Mieszkający w naszym mieście od 11 lat Sylwester Lorenz jest wieloboistą, startującym od 17 lat w mistrzostwach i olimpiadach Masters na arenach kraju, Europy i świata. Ostatnio startował na zawodach w Czechach i przywiózł z nich trzy kolejne medale.

W dniach 12-14 sierpnia odbyły się międzynarodowe europejskie zawody lekkoatletyczne w czeskim mieście Lovesice. Wzięło w nich udział ok. 300 zawodników z 22 krajów. Sylwester Lorenz startował w kategorii M70, w każdym dniu zawodów w jednej konkurencji.

W piątek, 12 sierpnia w biegu na 60 m zajmując drugie miejsce z czasem 9,17 s zdobył srebrny medal. Przegrałem z wielokrotnym Mistrzem Świata – Niemcem – Majerem. Dzień później w biegu na 80 m ppł. wygrał z czasem 14,98 s (najlepszy wynik w tym roku), pokonując wielokrotnego Mistrza Świata w kategorii M75 – Słowaka – Bielańskiego. W ostatnim dniu zawodów lubonianin startując w skoku w dal zdobył złoty medal uzyskując wynik 4,50 m porównywalny z uzyskanym w MŚ w Tampere.

„Prawdopodobnie w tym roku to koniec moich startów, a po krótkiej przerwie czekają mnie przygotowania do następnego sezonu, w którym się odbędą m.in. Halowe MŚ w Toruniu i letnie Mistrzostwa Europy we Włoszech” – powiedział zadowolony z zakończonego sezonu Sylwester Lorenz.

Panu Sylwestrowi gratulujemy udanego sezonu i utrzymania jak najdłużej wysokiej formy.

(PAW)

Lubonianin Sylwester Lorenz na najwyższym podium zawodów w czeskim mieście Lovesice
W biegu na 80 m ppł. lubonianin wygrał z czasem 14,98 s (najlepszy wynik w tym roku), pokonując wielokrotnego Mistrza Świata w kategorii M75 – Słowaka – Bielańskiego