Strona główna / Aktualności / Czy wyjedziesz na wakacje letnie?

Czy wyjedziesz na wakacje letnie?

Sondaż nawiązuje do rozpoczynającego się wkrótce sezonu letniego, sprzyjającego wyjazdom na wakacje. Byliśmy ciekawi jak respondenci odniosą się do kwestii letniego wypoczynku i jak spędzą wakacje po zniesieniu stanu epidemii towarzyszącej nam od ponad dwóch lat?

Większość respondentów – 53% – odpowiedziała twierdząco. Komentarze, które zanotowaliśmy to: „Przez dwa lata bałam się gdziekolwiek wyjechać z powodu COVID-19, wreszcie wyjadę nad ukochane morze”, „Przez cały rok haruję jak wół, już nie mogę się doczekać wyjazdu”, „Jasne, w końcu coś mi się od życia należy”, „Co roku wyjeżdżamy z żoną i dziećmi w góry, nie inaczej będzie w tym roku”, „Owszem zarezerwowałem już wczasy w Chorwacji”, „Tak, mamy jeszcze niewykorzystane bony hotelowe”, „Oczywiście i to już w czerwcu”, „Mam domek nad jeziorem i tam spędzę wakacje”, „Tak, od dwóch lat nie byłem na urlopie i wreszcie go dostałem”, „Wreszcie po trzech latach gdzieś wyjadę”, „Nie wiemy z mężem jeszcze gdzie, ale na pewno wyjedziemy”.

Zdecydowanie mniejsza grupa respondentów – 29% – odpowiedziała przecząco, argumentując swoje wypowiedzi m.in. tak: „Nie stać mnie”, „Niestety, nie, ponieważ muszę się opiekować chorym ojcem”, „Nie dostanę w tym roku urlopu”, „Wszędzie drożyzna nie na moją kieszeń”, „Nauczyciela nie stać na wczasy”, „Nie wyjeżdżam, mam w tym roku inne priorytety”, „Niska emerytura mi na to nie pozwala”, „Byłem w zeszłym roku, w tym jest stanowczo za drogo”, „Nie dostanę urlopu, ratuję się weekendami”.

Najmniejsza grupa respondentów – 19% – nie miała zdania. Komentarze, które zanotowaliśmy to: „Może tak, może nie, to zależy czy dostanę urlop”, „Jeszcze nie wiem”, „Zastanawiam się, wszędzie jest tak drogo”, „W czerwcu się rozstrzygnie czy dostanę urlop”, „Póki co przeglądam oferty”, „Na tę chwilę nie potrafię odpowiedzieć, przyznam się, że jeszcze o tym nie myślałam”.

Sondaż przeprowadził i opracował Paweł Wolniewicz

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Rekrutacja do lubońskich przedszkoli publicznych

  Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwała elektroniczna rekrutacja …

Nabór do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Luboń

Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwało elektroniczne zgłoszenie do klas I …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *