Strona główna / Aktualności / Czy obawiasz się, że Putin zaatakuje zbrojnie Polskę?

Czy obawiasz się, że Putin zaatakuje zbrojnie Polskę?

Sondaż nawiązuje do trwającej od 24 lutego wojny w sąsiedztwie naszych granic. Armia byłego funkcjonariusza KGB – Władimira Władimirowicza Putina, łamiąc międzynarodowe prawo, najechała niepodległą Ukrainę. Konflikt ma wymiar globalny i decyduje o architekturze bezpieczeństwa europejskiego, bezpieczeństwa naszej Ojczyzny. Czy Zachód zatrzyma Putina? Byliśmy ciekawi, jak respondenci odniosą się do kwestii zagrożenia ze strony Rosji?

Większość respondentów – 48% – odpowiedziała twierdząco. Komentarze, które zanotowaliśmy to: „Wszystko możliwe, Putin to szaleniec”, „Tak obawiam się tego mordercy i wariata”, „Bardzo się obawiam, ale mam nadzieję, że prędzej czy później Putina odstrzelą”, „Oby to były tylko obawy”, „Mam nadzieję, że Putina zakatrupią, bo większego barbarzyńcy i wariata nie ma”, „Na szczęście Putin sam o tym nie decyduje”, „Jak nie pojutrze, to za dziesięć lat”, „Putin jest nieobliczalny”, „Jest to możliwe, Putinowi nie można wierzyć”, „Rosja zaatakowała Ukrainę, ale kraje bałtyckie też to może spotkać”, „Jest coraz bliżej, bardzo prawdopodobne”, „Jesteśmy w NATO, ale mimo to się obawiam”, „Już atakuje nasz Lwów blisko naszej granicy”.

Nieco mniejsza grupa respondentów – 37% – odpowiedziała przecząco, argumentując swoje wypowiedzi m.in. tak: „Nie jest w stanie, sami się obronimy”, „Jak nie będziemy za dużo machać szabelką, to się nie wkurzy i nie zaatakuje”, „Nie obawiam się, ponieważ jesteśmy członkiem NATO”, „Nie ma prawa”, „Nie odważy się zaatakować członka NATO”, „Zbrojnie nie, ale czeka nas wojna cybernetyczna i gospodarcza”, „Ameryka i NATO nie pozwolą”, „Nie obawiam się, ale stare porzekadło mówi: Chcesz być bezpieczny, to się zbrój”, „Nie obawiam się, przecież żyjemy w XXI wieku”.

Najmniejsza grupa respondentów – 15% – nie miała zdania. Komentarze, które zanotowaliśmy to: „Trudno powiedzieć, to jest loteria”, „Nie interesuje mnie polityka”, „Jeżeli, to wszystkie kraje bałtyckie”, „Nie mam zdania, ale lepiej żeby nie zaatakował”, „Może tak, może nie, trudno przewidzieć co ma w głowie ten szaleniec i morderca”.

Sondaż przeprowadził i opracował Paweł Wolniewicz

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Uczestnicy jednej z poprzednich edycji biegu fot. Anna Strojna

Bieg Tropem Wilczym

W niedzielę, 3 marca w Lasku Majońskim przy ul. Armii Poznań 51 B Stowarzyszenie Odra-Niemen …

Rekrutacja do lubońskich przedszkoli publicznych

  Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwała elektroniczna rekrutacja …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *