Strona główna / Aktualności / Chwała Bohaterom

Chwała Bohaterom

Przed 104 laty, 27 grudnia 1918 r., wybuchło powstanie wielkopolskie – jedyna tak duża udana insurekcja w naszej historii, która doprowadziła do wyzwolenia spod władzy pruskiej niemal całej Wielkopolski. W naszym mieście główne uroczystości w Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego odbędą się w Starym Luboniu. 

Dziś, w 104. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, Miasto wraz z lubońskim Ośrodkiem Kultury w Luboniu zapraszają na uroczyste obchody wybuchu udanej insurekcji.

W Programie:

17.30 – Apel pamięci i złożenie kwiatów przy Krzyżu Milenijnym,

18.00 – Msza św. za Ojczyznę w kościele pw. św. Jana Bosko,

19.00 – Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu grupy SMEREK – Muzyka z gór z udziałem Tomasza Drabiny w kościele pw. św. Jana Bosko.

Aby upamiętnić to niezwykle ważne wydarzenie Burmistrz Małgorzata Machalska spotkała się z częścią mieszkańców ul. Powstańców Wielkopolskich, przekazując im powstańczą flagę. Do pozostałej części mieszkańców tej ulicy, w zeszłym tygodniu flagi trafiły do ich skrzynek pocztowych.

W naszym mieście flagi zawisły na budynkach publicznych oraz na latarniach, znajdujących się przy ulicach: Powstańców Wielkopolskich, Żabikowskiej oraz Jana III Sobieskiego.

Pokażmy, że jesteśmy dumni z Wielkopolski, która przed ponad stu laty rozpoczęła swój marsz do wolności. Marsz, który zmienił historię naszej Ojczyzny! Uczcijmy Naszych Bohaterów.

(PAW)

Foto. Paweł Wolniewicz i Zb. UML

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Uczestnicy jednej z poprzednich edycji biegu fot. Anna Strojna

Bieg Tropem Wilczym

W niedzielę, 3 marca w Lasku Majońskim przy ul. Armii Poznań 51 B Stowarzyszenie Odra-Niemen …

Rekrutacja do lubońskich przedszkoli publicznych

  Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwała elektroniczna rekrutacja …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *