Strona główna / Aktualności / Niebezpiecznie

Niebezpiecznie

Śladem sygnałów od Czytelników “GL”

Przejście z jednej na drugą stronę ul. Dożynkowej, u zbiegu z ul. Armii Poznań jest nieoznakowane, przez to niebezpieczne. Otóż miejsce to jest często uczęszczane przez pieszych i rowerzystów, przemieszczających się wzdłuż drogi wojewódzkiej 430. Ostatnio otrzymałem kilka sygnałów od osób, które cudem uniknęły kolizji z wjeżdżającymi z ul. Armii Poznań w ul. Dożynkową lub z niej wyjeżdżającymi samochodami. Problem zgłosiliśmy w lubońskim magistracie.

tekst i foto: Paweł Wolniewicz

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Bezpłatna mammografia 

Profesjonalni elektroradiolodzy, nowoczesny sprzęt cyfrowy i komfortowe mammobusy już od czerwca będą dostępne dla pań …

70-lecie Miasta Luboń – fotorelacja

W sobotę  22 czerwca na ogrodzie Dziennego Domu „Senior-Wigor” świętowaliśmy siedemdziesiąte urodziny miasta. Pełna relacja …

2 komentarze

 1. Przepraszam bardzo, ale to raczej kierowcy nie raz uniknęli cudem rozjechania roztrzepanych i myślących ze wszystko im wolno pieszych i rowerzystów. Jeżeli “przejście jest nieoznakowane” to znaczy że go nie ma, więc ostrożność muszą zachować rowerzyści i piesi. Śmieszy mnie ten artykuł.

  • Paweł Wolniewicz

   Panie Pawle, dziękuję za komentarz, lecz nie trzeba mieć dużej wyobraźni żeby osądzić kto bardziej ucierpi podczas ewentualnej kolizji samochodu z pieszym czy rowerzystą. Stwierdził Pan, że “przejście jest nieoznakowane, to znaczy, że go nie ma”. Jak w takim razie mają przechodzić przez ul. Dożynkową piesi, podczas gdy przecina ona chodnik wzdłuż ul. Armii Poznań? Myślę, że artykuł nie śmieszył zgłaszających problem czytelników “GL”.
   Pozdrawiam
   Paweł Wolniewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *