Strona główna / Aktualności / Duże zmiany w UKS Jedynka Luboń – nowe drużyny, nowi trenerzy

Duże zmiany w UKS Jedynka Luboń – nowe drużyny, nowi trenerzy

Zanim w całej Polsce zaczęła się pandemia koronawirusa w UKS Jedynka Luboń zaszły bardzo duże zmiany. W 2019 roku w klubie została tylko jedna drużyna, która ze względu na zbyt małą liczbę zawodników nie wystartowała w lidze WZPN, co wróżyło zakończenie działalności klubowej na koniec roku. 

Jesienią do klubu przyszedł nowy trener Przemysław Plewa i powołana została drużyna żaków. Na początku grupa liczyła 11 chłopców, co pozwoliło na jej udział w turniejach halowych, gdzie gra się po czterech lub pięciu zawodników. Jeszcze przed końcem 2019 roku nowo powstała drużyna wystąpiła w turnieju Młodych Mistrzów w Bydgoszczy oraz Turnieju Żaków w Gostyniu, a w grudniu tego samego roku na hali LOSIR w Luboniu zorganizowany został Mikołajkowy Turniej Żaków. Na początku nowego roku do drużyny dołączyło kilku nowych chłopców, a cała drużyna podczas ferii wyjechała na zimowy obóz do Janikowa. Tam oprócz meczów z drużynami z województwa kujawsko-pomorskiego rozegrali również turniej OSIR CUP Janikowo. Na czerwiec zaplanowany został zagraniczny wyjazd do Wiednia na Międzynarodowy Turniej, jednak pandemia, która przyszła do nas w marcu, pokrzyżowała wszystkie plany związane zarówno z tym wyjazdem, jak również udziałem w lidze WZPN. Dlatego całą wiosnę, jak tylko było to możliwe, drużyna trenowała i rozgrywała mecze towarzyskie. Latem otworzyła się możliwość ponownego wyjazdu na letni obóz, z czego drużyna skorzystała, jak również z kilku letnich turniejów w Janikowie, Mogilnie, Dopiewie czy Luboniu w Memoriale Ksawerego Jankowskiego.

Jesienią 2020 roku pod okiem trenera Plewy drużyna zgłoszona została do ligi WZPN Żaków, gdzie swoje mecze w formie turniejów rozegrała na boiskach w Stęszewie, Plewiskach, Dopiewie, Poznaniu i Luboniu. Po zakończeniu rozgrywek WZPN, wzięli oni udział jeszcze w turniejach halowych w Suchym Lesie, Czempiniu, Kórniku, Kościanie i kolejny raz jako gospodarz turnieju w Mikołajkowym Turnieju w Luboniu, ale tym razem nie na hali, lecz pod balonem. Zimą kolejny raz drużyna wyjechała na obóz, gdzie również brała udział w licznych grach kontrolnych oraz w Halowym Turnieju FOOTBALL FACTORY AP/OSIR CUP JANIKOWO, gdzie ze względu na brak publiczności relację można było zobaczyć w TVP Bydgoszcz, a jeden z zawodników UKS udzielił przed kamerą pierwszego swojego wywiadu, odpowiadając na kilka pytań zadanych przez reportera tej telewizji.

Widać, że drużyna cały czas się rozwija i obecnie w zajęciach uczestniczy 17 chłopców, grających w kategorii wiekowej Żak F1. Wiosną tego roku zgłoszeni zostali do ligi Żaka WZPN, gdzie występować będą w grupie 21 i rywalizować z zespołami Avii Kamionki, TPS Winogrady, LPFA Bułgarska, Red Box Poznań, Talent Poznań, Concordia Murowana Goślina oraz LPFA Skoki.

UKS Jedynka Luboń to nie tylko jedna drużyna żaków, ponieważ ze względu na duże zainteresowanie w szkole zajęciami sportowymi, jesienią 2020 roku w klubie powstała kolejna grupa chłopców i dziewczynek w wieku 6-7 lat i młodsi. Było to dużym, ale miłym zaskoczeniem również dla zarządu, który musiał szybko znaleźć kolejnych trenerów, bo nowa grupa szybko się rozrosła i w ciągu pół roku od powstania znalazło się w niej prawie 20 osób, w tym aż 8 dziewczynek. Cieszy bardzo fakt, że tak wielu rodziców zaufało pracującym tu trenerom i powierza im pod opiekę swoje dzieci. Jak tylko będzie można wrócić do zajęć na boiskach, również ta młodsza grupa będzie brała udział w licznych turniejach i meczach, a w wakacje obie grupy wyjadą na letni obóz.

To nie koniec działań, jakie są w planach tego uczniowskiego klubu, ponieważ już w czerwcu wystartuje z zajęciami kolejna grupa, tym razem „Bambini”, w ramach której na zajęcia będą mogły przychodzić maluchy już od 5. roku życia. Celem UKS-u jest, aby dzieci już od najmłodszych lat miały możliwość uczestniczenia w zajęciach ruchowych na świeżym powietrzu i odciągnięcie ich od coraz większego wpływu multimediów.

Przy okazji warto wspomnieć również o SP 1, przy której istnieje klub, ponieważ to dzięki obiektom szkolnym klub mógł przetrwać ten trudny czas,  firmie PROMAG, która wspiera klub przez zakup sprzętu sportowego oraz sponsoruje wyjazdy na turnieje i obozy. Podziękowania należą się także firmom WEILBURGER GRAFIK-POLSKA i VIOLETTA GRAFIK POLSKA, które chętnie wspierają i pomagają podczas organizowanych turniejów czy wyjazdów na obozy, za co uczniowski klub jest bardzo wdzięczny.

Wszystkich chętnych i zainteresowanych udziałem w zajęciach, ale również chcących wesprzeć Uczniowski Klub, zapraszamy do kontaktu. Więcej informacji i zdjęć z wydarzeń w tym klubie można znaleźć na Facebooku UKS Jedynka Luboń.

Władysław Szczepaniak

Pierwszy Obóz letni w Janikowie
fot. Zb. UKS JEDYNKA
Zimowy obóz w Janikowie
fot. Zb. UKS JEDYNKA
Mikołajkowy Turniej Żaków pod balonem w Luboniu
fot. Zb. UKS JEDYNKA

Władysław Szczepaniak

Sprawdź również

Piknik Disc Golfa w Luboniu

Piknik z Disc Golfem, odbędzie się  już 21 lipca, w Lasku Majońskim. To idealna okazja, …

Życie w Ośrodku Kultury – czerwiec

Z okazji Dnia Dziecka Ośrodek Kultury jak co roku zaprosił najmłodszych mieszkańców oraz ich rodziny …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *