Strona główna / Aktualności / O włos od tragedii. Samozapłon na stacji paliw

O włos od tragedii. Samozapłon na stacji paliw

Dzisiaj przed godziną 15, na stacji paliw Orlen w Luboniu przy ul. Sobieskiego, a dokładnie przy dystrybutorze nr 6, samozapłonowi uległo auto marki Peugeot Partner.

Na miejscu w przeciągu zaledwie kilku minut pojawiła się Straż Pożarna (w akcji brały udział trzy wozy strażackie), a następnie przyjechała Policja. Doszczętnie spalone auto, po godzinie 16, zostało odholowane przez pomoc drogową, wraz z którą z miejsca zdarzenia odjechał również właściciel pojazdu. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Jak udało nam się ustalić, w momencie całego zajścia na stacji paliw obecnych było około 10 osób i kilka aut. Jak relacjonują świadkowie, właściciel pojazdu już odjeżdżał, gdy nagle spod maski zaczął unosić się dym. Auto spłonęło w zastraszającym tempie, na miejscu zdarzenia zostały po nim jedynie zgliszcza.

Pracownicy obsługi stacji Orlen na szczęście zachowali zdrowy rozsądek i szybko awaryjnie wyłączyli zasilanie na stacji, dystrybutory paliwa, butle z gazem. Jeden z pracowników zadzwonił pod numer alarmowy 112, podczas gdy drugi rozpoczął akcję gaszenia pojazdu, zużywając w tym celu aż trzy gaśnice. Niestety nie przyniosło to pożądanego efektu i dopiero po przyjeździe na miejsce Straży Pożarnej udało się opanować sytuację.

Stacja paliw została jednak tymczasowo zamknięta, do czasu jej uprzątnięcia przez obsługę i ponownego włączeniu systemu. Prawdopodobnie otwarta ona zostanie dla klientów jeszcze dzisiaj, późnym wieczorem.

Samozapłon na stacji paliw w Luboniu

Samozapłon na stacji paliw w Luboniu

Samozapłon na stacji paliw w Luboniu

Samozapłon na stacji paliw w Luboniu

Samozapłon na stacji paliw w Luboniu

Paulina Korytowska

Sprawdź również

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Jeszcze kurz nie opadł po wyborach samorządowych, bowiem w niektórych miastach i gminach 21 kwietnia …

gen. Henryk Kowalówka fot. Zb. Muzeum Martyrologicznego w Luboniu

80. rocznica zamordowania gen. Henryka Kowalówki

4 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę zamordowania w obozie karno-śledczym …

Jeden komentarz

  1. Z instrybutorami nie ma żartów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *