Strona główna / Aktualności / Jubileusz 10-lecia ULTW

Jubileusz 10-lecia ULTW

Na uroczystość z okazji 10-lecia Uniwersytetu Lubońskiego Trzeciego Wieku i inaugurację roku akademickiego 2021/2022 Rada Programowa zaprosiła gości i słuchaczy do Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym przez Jej Magnificencję Rektor UAM – prof. dr hab. Bogumiłę Kaniewską.

Okolicznościowa uroczystość odbyła się w piątek, 5 listopada w Auli UAM. Wzięli w niej udział Rektor UAM prof. Bogumiła Kaniewska, były Rektor UAM prof. Andrzej Lesicki, Burmistrz Małgorzata Machalska i jej Zastępczyni Dorota Franek, Przewodnicząca RML Teresa Zygmanowska, członkowie Rady Programowej ULTW, Starosta Powiatowy Jan Grabkowski oraz wykładowcy UAM, którzy prowadzili zajęcia w ULTW na przestrzeni 10 lat jego działalności oraz słuchacze ULTW.

W okolicznościowym przemówieniu Rektor UAM powiedziała, że ważną misją uniwersytetu jest propagowanie wiedzy wśród mieszkańców Wielkopolski i cieszy się, że tak liczne grono słuchaczek i słuchaczy ULTW z tej możliwości korzysta. Burmistrz naszego miasta zachęciła wszystkich zebranych do jeszcze większej aktywności i postawy „dawania siebie” innym, co buduje wspólnotę oddolnie. Przewodniczący Rady Programowej ULTW dr hab. Mikołaj Tomaszyk podziękował wszystkim członkom Rady za aktywną współpracę na rzecz lubońskich seniorów i zauważył, że zmiany w naszym mieście polegające na podnoszeniu jakości życia w nim rozpoczęły się właśnie od powołania przez ówczesnego Burmistrza Miasta Dariusza Szmyta placówki ULTW.

Uroczystość prowadziła Irena Skrzypczak. Dobre słowa skierował do zebranych, Radny Powiatowy, Prezes Stowarzyszenia Zbigniew Jankowski, który wyraził radość z tego, że od początku został zaliczony do grona współzałożycieli ULTW. Z rąk Reginy Górniaczyk Prezes odebrał okolicznościowy dyplom i słodki upominek. Na zakończenie, swym charakterystycznym głosem i niespotykanym entuzjazmem zaraziła wszystkich Starościna Maria Nowakowska, która powiedziała, że życie jest piękne i jeszcze piękniejsze, kiedy wszyscy się szanują i razem tworzą wspólnotę akademicką trzeciego wieku. Tegoroczny wykład inauguracyjny wygłosił Starosta Powiatowy Jan Grabkowski. W wykładzie tym Starosta opowiedział o swojej pasji samorządowej, pokazując przy okazji najważniejsze zadania powiatu i efekty ich realizacji. Informacje o bieżącej działalności ULTW znajdują się na stronie www.ultw.pl. Uroczystość uświetnił niezawodny, luboński chór Bard, który od początku istnienia ULTW rokrocznie śpiewa słuchaczom pieśń Gaudeamus i hymn Gaude Mater Polonia.

Warto dodać, że w semestrze zimowym zajęcia są prowadzone w trybie hybrydowym tzn. wykłady ogólne i spotkanie integracyjne są prowadzone w trybie zdalnym, zaś zajęcia w sekcjach, w grupach liczących do 20 osób w trybie stacjonarnym z zachowaniem reżimu sanitarnego.

(PAW)

Podczas uroczystości w Auli UAM
fot. Zb. ULTW

Rafał Wojtyniak

Sprawdź również

gen. Henryk Kowalówka fot. Zb. Muzeum Martyrologicznego w Luboniu

80. rocznica zamordowania gen. Henryka Kowalówki

4 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę zamordowania w obozie karno-śledczym …

Zawody wędkarskie dla dzieci i dorosłych

Dnia 1 czerwca (sobota) na zalewie „Kocie Doły” w Luboniu, Zarząd Koła PZW „Lubonianka” organizuje …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *