Strona główna / Aktualności / Uroczystość zakończenia roku akademickiego ULTW

Uroczystość zakończenia roku akademickiego ULTW

We wtorek, 4 lipca w Auli Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu na Morasku przy ul. Uniwersytetu Poznańskiego 5 odbyła się uroczystość zakończenia roku akademickiego 2022/2023 Uniwersytetu Lubońskiego Trzeciego Wieku.

Ostatni wykład dla słuchaczy wygłosiła prof. UAM dr hab. Daria Hejwosz-Gromkowska. Na początek zaproszono słuchaczy na obiad do baru akademickiego, a potem do auli uniwersyteckiej na część oficjalną.

Uroczystość otworzył i powitał zebranych gospodarz spotkania Przewodniczący Rady Programowej ULTW prof. UAM dr hab. Mikołaj Tomaszyk. To dzięki jego staraniom i uprzejmości władz wydziału po raz kolejny mogliśmy świętować zakończenie roku akademickiego w murach Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kanclerza ULTW i burmistrza Miasta Luboń reprezentowała kierowniczka Wydziału Oświaty, Zdrowia i Kultury Urzędu Miasta w Luboniu Pani Romualda Suchowiak. W uroczystości brała też udział najstarsza słuchaczka ULTW – Lucyna Gawrońska, którą powitano bukietem kwiatów. Pan profesor dokonał podsumowania roku akademickiego. Podziękował słuchaczom za wspólnie spędzony czas i udział w zajęciach, a Zarządowi Stowarzyszenia oraz członkom Rady Programowej ULTW za ciekawy program zajęć i wysiłek włożony w ich przygotowanie oraz dobrą organizację. Wszystkim złożył życzenia udanych wakacji i dobrego wypoczynku.

Spotkanie było okazją do uhonorowania osób szczególnie zaangażowanych w proces przygotowywania i prowadzenia zajęć tematycznych spośród grona słuchaczy, Zarządu i Rady Programowej. Prezes Stowarzyszenia ULTW – Zbigniew Jankowski wraz z Maciejem Kędziorą i Sławomirem Splisgartem dokonali wręczenia osobom wyróżnionym upominków ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Poznaniu. Wcześniej, 29 czerwca na spotkaniu Rady Programowej z wolontariuszami ULTW w Ośrodku Kultury w Luboniu wiceburmistrz Dorota Franek w imieniu burmistrz Małgorzaty Machalskiej podziękowała za pracę i wręczyła wyróżnionym osobom upominki.

Uniwersytet poszerza wiedzę, pobudza do aktywizacji społecznej, pomaga zadbać o kondycję fizyczną i nawiązywać przyjaźnie oraz ma pozytywny wpływ na poprawę jakości życia. Pani Romualda Suchowiak w imieniu Pani burmistrz i własnym pogratulowała Zarządowi, Radzie Programowej oraz słuchaczom osiągnięć na polu edukacyjnym, integracyjnym i aktywizacji seniorów. Wszystkim złożyła życzenia dalszych sukcesów oraz zdrowia i wspaniałych wakacji.

Po części oficjalnej, głos zabrała starościna Maria Nowakowska. Podziękowała koleżankom i kolegom za pozdrowienia, wszelkie słowa otuchy oraz okazywane wsparcie podczas choroby. Miłe słowa pomogły poprawić nastrój i stan fizyczny, zadziałały jak najlepsze lekarstwo. Nigdy nie wiadomo kiedy życie zostanie przerwane, szczególnie powinni o tym pamiętać seniorzy. Radziła słuchaczom, aby podczas wakacji i nie tylko, w pełni korzystali z życia, ze wszystkich jego uroków i nie ograniczali się. Trzeba kochać to, co się lubi robić, żyć pełną piersią, w przyjaźni i zgodzie, bawić i uśmiechać się. Takie podejście do życia przyniesie zadowolenie i spełnienie, czego wszystkim życzyła.

Ostatni wykład dla słuchaczy na temat: „(Pop)kulturowe reprezentacje brytyjskiej rodziny królewskiej. Między celebrytą, a monarchią i tradycją” wygłosiła prof. UAM dr hab. Daria Hejwosz-Gromkowska z Zakładu Socjologii Edukacji UAM w Poznaniu. Pani profesor jest również mieszkanką Lubonia. Zawodowo zajmuje się socjologią, socjologią kultury i socjologią edukacji. Interesuje ją m.in. polityka międzynarodowa, społeczeństwo i kultura Wielkiej Brytanii oraz monarchia brytyjska w popkulturze. Przedstawiła jak funkcjonuje monarchia konstytucyjna w XXI wieku, ile realnej władzy mają członkowie rodziny królewskiej, jak wykorzystują media i jak sami są przez nie wykorzystywani czyli jak przebiega proces demokratyzacji rodziny królewskiej i jej popkulturyzacja. Wykładu wysłuchano z dużym zainteresowaniem.

Po wykładzie Piotr Kusy wyświetlił krótki film z wycieczek zrealizowanych w roku akademickim 2022/2023 ukazujący spędzone razem chwile. Na zakończenie zaproszono wszystkich gości na lody i kawę. Czas na wakacje. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Maria i Jan Błaszczak

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Rekrutacja do lubońskich przedszkoli publicznych

  Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwała elektroniczna rekrutacja …

Nabór do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Luboń

Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwało elektroniczne zgłoszenie do klas I …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *