Ogródki w Starym Browarze w Poznaniu

Berdychowski Volkswagen - Tiguan

Strona główna / Aktualności / „Translub” ma nowoczesną myjnię

„Translub” ma nowoczesną myjnię

Realizacja zadania inwestycyjnego pod nazwą: „Modernizacja zaplecza technicznego do obsługi autobusów miejskiego przewoźnika i budowa automatycznej myjni autobusowej” została zakończona.

Ekologiczna, automatyczna i nowoczesna na miarę XXI wieku myjnia autobusowa w bazie Przedsiębiorstwa Transportowego „Translub”, przy ul. Przemysłowej, będącego spółką miejską już funkcjonuje. Powstała w ramach projektu „Koncentracja transportu publicznego Miasta Luboń́ wokół transportu szynowego w drodze budowy Zintegrowanego Węzła Przesiadkowego w Luboniu wraz z działaniami uzupełniającymi”, finansowanego z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jest wyposażona m.in. w samojezdny, trzyszczotkowy (2 boczne i dachowa) portal z silnikami jezdnymi, umożliwiający mycie zewnętrzne pojazdów o wysokości 3,5 – 4,20 m, szerokości do 2,90 m i długości 18 m oraz układ mycia podwozia uruchamiany fotokomórką. Realizuje program całego mycia autobusów miejskich w systemie pół przejazdowym, w ramach którego pojazd zatrzymuje się tylko w celu umycia poprzecznego przodu i tyłu – razem dwoma szczotkami bocznymi, natomiast podczas mycia ścian bocznych i dachu, pojazd porusza się wzdłuż stojącego portalu z prędkością 12 m/min. W programie tym kierowca informowany jest światłami pozycyjnymi o konieczności jazdy lub zatrzymania. Imponującą zaletą myjni jest automatyczny, mechaniczno-biologiczny system recyklingu wody, zapewniający jej odzysk na poziomie 85-90%!. „Ta jakże potrzebna nam inwestycja przyczyni się do znacznych oszczędności ekonomicznych (wielokrotne zmniejszenie zużycia wody, w porównaniu z myciem ręcznym – skrócenie czasu mycia autobusu) oraz poprawi bezpieczeństwo pracowników myjni” – powiedział Prokurent, Kierownik Działu Eksploatacji i Przewozów firmy „Translub” – Tomasz Józefczak.

Warto wspomnieć, że obecnie luboński przewoźnik dysponuje flotą 31 autobusów, które w miarę potrzeby, zależnie od warunków atmosferycznych mogą być myte nawet codziennie. Całkowity koszt inwestycji to: 1 590 715,42 zł

tekst i foto: PAW

Rafał Wojtyniak

Sprawdź również

Kronika policyjna

Od 15 kwietnia do 15 maja 2023 roku w Luboniu nie skradziono ani jednego samochodu, zatrzymano 5 osób poszukiwanych …

Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Luboń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *