Strona główna / Aktualności / Podpisane zdalnie

Podpisane zdalnie

Porozumienie miało być podpisane na lubońskim Dworcu PKP, ale ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną podjęto decyzję o podpisaniu go zdalnie.

W czwartek, 8 października Burmistrz Małgorzata Machalska, zdalnie podpisała porozumienia o podjęciu wspólnych działań́, zmierzających do uruchomienia Poznańskiej Kolei Metropolitalnej (PKM): porozumienie w sprawie uruchomienia linii Poznań́ Główny – Kościan, która zacznie funkcjonować́ z początkiem przyszłego roku oraz porozumienie na dalsze funkcjonowanie przez kolejne 3 lata PKM na linii do Grodziska Wielkopolskiego. Funkcjonowanie PKM obejmie obszar w promieniu około 50 km od stolicy Wielkopolski, wyznaczany przez stacje końcowe PKM na poszczególnych liniach: Nowy Tomyśl, Wągrowiec, Grodzisk Wlkp., Jarocin, Wronki, Rogoźno, Kościan i Gniezno (szerzej czytaj w listopadowym, papierowym wydaniu „GL”).

PAW

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Spotkanie autorskie z ambasadorem

W piątkowy wieczór, 23 lutego 2024 r. w gościnnych murach Ośrodka Kultury w Luboniu odbyło się spotkanie …

Życie w Ośrodku Kultury

2 komentarze

  1. Przestrzegajmy zasad zachowania bezpiecznego: dystans, dezynfekcja, maseczka. A może radni i burmistrzowie skorzystają z naszej inicjatywy zgłoszonej w październikowym numerze GL. Luboń wolny od wesel, przyjęć, zebrań, mszy. To tylko 2 lub 3 tygodnie wyrzeczeń by zmniejszyć znacznie ryzyko zaskarżenia. Myślę, że warto!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *