Strona główna / Aktualności / Piesza pielgrzymka do Tulec – zaproszenie

Piesza pielgrzymka do Tulec – zaproszenie

W niedzielę 6 września przypada Wielki Odpust Narodzenia NMP w podpoznańskich Tulcach.

Zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce z Lubonia do Tulec.

Szczegóły poniżej i na:  www.facebook.com/PielgrzymkaPieszaDoTulec

Rafał Wojtyniak

 


PLAKAT PIELGRZYMKOWY

 TRASA PIELGRZYMKOWA

 SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

ZABIERAMY ZE SOBĄ:
Dokumenty, pieniądze (w razie powrotu komunikacją miejską), wygodne buty, parasol lub pelerynę (w razie opadów), nakrycie głowy (w razie słońca), składane krzesełko lub podkładkę (przydatne na postojach lub mszy odpustowej), napoje i prowiant, różaniec, śpiewnik pielgrzymkowy lub książeczkę do nabożeństwa.

WYMARSZ Z LUBONIA:
Zbieramy się na placu bł. E. Bojanowskiego o 5:45.

Następnie przechodzimy do Sanktuarium bł. E. Bojanowskiego na modlitwę, a o 6:00 już w sposób zorganizowany wyruszamy w trasę. Na terenie Lubonia będziemy poruszali się następującymi ulicami: Poniatowskiego, Unijną, Puszkina, w lewo Dębiecką, w lewo Armii Poznań.

W DRODZE:
Grupa pielgrzymkowa porusza się zawsze jednym pasem ruchu. Należy zachować ostrożność, nie biegać, nie przechodzić na drugą stronę jezdni, gdyż wokół grupy będzie odbywał się ruch wahadłowy pojazdów. Słuchamy poleceń służb drogowych w pomarańczowych kamizelkach.

Grupa pielgrzymkowa posiada krzyż, tablicę z napisem „Luboń” oraz tablicę z patronami wszystkich lubońskich parafii- zachęcamy do ich noszenia. Nagłośnienie znajduje się na wózku czterokołowym, który można ciągnąć za dyszel pojedynczo lub we dwie osoby.

W wózku znajduje się również apteczka pierwszej pomocy oraz środki opatrunkowe.

W pobliżu grupy pielgrzymkowej będzie poruszał się samochód towarzyszący. Będzie on odpowiednio oznakowany napisami “Pielgrzymka Piesza do Tulec” oraz pomarańczowym światłem ostrzegawczym.

Po drodze będziemy mieli 3 postoje (po 15 minut), aby odpocząć, posilić się, czy udać za potrzebą. Krzyż i tablice odkładamy do wózka z nagłośnieniem – do specjalnie przygotowanych obejm. Zwracamy uwagę na komunikaty dotyczące zakończenia postoju.

TULCE:
Do Tulec wchodzimy w towarzystwie innych grup pielgrzymkowych – zachowajmy odpowiedni odstęp, aby pomiędzy grupami mogły się mieścić pojazdy. Przy samochodzie towarzyszącym zostawiamy nagłośnienie pielgrzymkowe oraz zabieramy pozostawione bagaże.

Na schodach sanktuarium zostajemy powitani i pokropieni wodą święconą. Do kościoła wchodzimy głównymi drzwiami, a po krótkiej modlitwie przed ołtarzem, wychodzimy w lewo, przez zakrystię na plac.

Osoby trzymające krzyż i tablice kierują się na lewo pod probostwo, gdzie formuje się procesja. O godzinie 12:00 przy ołtarzu polowym zostanie odprawiona suma odpustowa. Podczas mszy można trzymać krzyż i tablice w dowolnym miejscu na placu a następnie złożyć do samochodu towarzyszącego.

POWRÓT:
Po mszy świętej można skorzystać z innych punktów programu uroczystości odpustowych. Do Lubonia powracamy we własnym zakresie. Można poprosić kogoś z rodziny, czy znajomego, aby po nas przyjechał. Można również skorzystać z komunikacji miejskiej gminy Kleszczewo. Za kościołem znajduje się przystanek skąd będą odjeżdżały autobusy na Rondo Rataje.

 ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

Zabieramy ze sobą podręczne opakowanie płynu albo chusteczki dezynfekcyjne do rąk oraz maseczkę. Płyn do dezynfekcji będzie również dostępny w samochodzie towarzyszącym.

Radosne powitania i uściski odkładamy na kiedy indziej.

Na każdym postoju będzie dezynfekowany krzyż, tablice oraz wózek z nagłośnieniem i mikrofony. Dezynfekujemy ręce przed korzystaniem z mikrofonu.

Podczas drogi nie tworzymy zwartej grupy. Idziemy w rozsądnych odstępach. Tak samo zachowujemy się na postojach.

O ile po drodze nie będziemy mieli kontaktu z innymi ludźmi, tak w Tulcach będą już pielgrzymi z różnych miejscowości.

Zakładamy maseczkę, jeśli nie możemy zachować bezpiecznej odległości a już na pewno w kaplicy sióstr, tuleckim kościele czy podczas spowiedzi. 

Rafał Wojtyniak

Sprawdź również

XII Wielkopolskie Spotkanie Sportowo-Integracyjne Uniwersytetów Trzeciego Wieku

W sobotę, 18 maja słuchacze ULTW wzięli udział w Sportowym Święcie Wielkopolskich Seniorów w Sierakowie. …

Wykład dla Uniwersytetu Lubońskiego Trzeciego Wieku

„Młodości! Ty nad poziomy wylatuj, a okiem słońca ludzkości całe ogromy przenikaj z końca do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *