Strona główna / Aktualności / Piesza pielgrzymka do Tulec – zaproszenie

Piesza pielgrzymka do Tulec – zaproszenie

W niedzielę 4 września przypada Wielki Odpust Narodzenia NMP w Tulcach.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w pieszej pielgrzymce.


###################################

PODSTAWOWE INFORMACJE:

Zbiórkapl. bł. E. Bojanowskiego w Luboniu o 5:45

Zabieramy ze sobądokumenty, różaniec, prowiant, wygodne buty, pelerynę lub parasol, nakrycie głowy (w razie upału), podkładkę lub składane krzesełko, pieniądze (w razie powrotu komunikacją miejską)

Trasamożliwość dołączenia po drodze  (Poniatowskiego, Unijna, Puszkina, Dębiecka, Armii Poznań)

Udziałjak zwykle bezpłatny i bez wcześniejszych zapisów

Pielgrzymka odbędzie się bez względu na pogodę i liczbę uczestników.

Pielgrzymkowe aktualności:   https://www.facebook.com/PielgrzymkaPieszaDoTulec


###################################

TRASA:###################################

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE:

ZABIERAMY ZE SOBĄ:
Dokumenty, pieniądze (w razie powrotu komunikacją miejską), wygodne buty, parasol lub pelerynę (w razie opadów), nakrycie głowy (w razie słońca), składane krzesełko lub podkładkę (przydatne na postojach lub mszy odpustowej), napoje i prowiant, różaniec, śpiewnik pielgrzymkowy lub książeczkę do nabożeństwa.

WYMARSZ Z LUBONIA:
Zbieramy się na placu bł. E. Bojanowskiego o 5:45.

Następnie przechodzimy do Sanktuarium bł. E. Bojanowskiego na modlitwę, a o 6:00 już w sposób zorganizowany wyruszamy w trasę. Na terenie Lubonia będziemy poruszali się następującymi ulicami: Poniatowskiego, Unijną, Puszkina, w lewo Dębiecką, w lewo Armii Poznań.

W DRODZE:
Grupa pielgrzymkowa porusza się zawsze jednym pasem ruchu. Należy zachować ostrożność, nie biegać, nie przechodzić na drugą stronę jezdni, gdyż wokół grupy będzie odbywał się ruch wahadłowy pojazdów. Słuchamy poleceń służb drogowych w pomarańczowych kamizelkach.

Grupa pielgrzymkowa posiada krzyż, tablicę z napisem „Luboń” oraz tablicę z patronami wszystkich lubońskich parafii- zachęcamy do ich noszenia. Nagłośnienie znajduje się na wózku czterokołowym, który można ciągnąć za dyszel pojedynczo lub we dwie osoby.

W wózku znajduje się również apteczka pierwszej pomocy oraz środki opatrunkowe.

W pobliżu grupy pielgrzymkowej będzie poruszał się samochód towarzyszący. Będzie on odpowiednio oznakowany napisami “Pielgrzymka Piesza do Tulec” oraz pomarańczowym światłem ostrzegawczym.

Po drodze będziemy mieli 3 postoje (po 15 minut), aby odpocząć, posilić się, czy udać za potrzebą. Krzyż i tablice odkładamy do wózka z nagłośnieniem – do specjalnie przygotowanych obejm. Zwracamy uwagę na komunikaty dotyczące zakończenia postoju.

TULCE:
Do Tulec wchodzimy w towarzystwie innych grup pielgrzymkowych – zachowajmy odpowiedni odstęp, aby pomiędzy grupami mogły się mieścić pojazdy. Przy samochodzie towarzyszącym zostawiamy nagłośnienie pielgrzymkowe oraz zabieramy pozostawione bagaże.

Na schodach sanktuarium zostajemy powitani i pokropieni wodą święconą. Do kościoła wchodzimy głównymi drzwiami, a po krótkiej modlitwie przed ołtarzem, wychodzimy w lewo, przez zakrystię na plac.

Osoby trzymające krzyż i tablice kierują się na lewo pod probostwo, gdzie formuje się procesja. O godzinie 12:00 przy ołtarzu polowym zostanie odprawiona suma odpustowa. Podczas mszy można trzymać krzyż i tablice w dowolnym miejscu na placu a następnie złożyć do samochodu towarzyszącego.

POWRÓT:
Po mszy świętej można skorzystać z innych punktów programu uroczystości odpustowych. Do Lubonia powracamy we własnym zakresie. Można poprosić kogoś z rodziny, czy znajomego, aby po nas przyjechał. Można również skorzystać z komunikacji miejskiej. Za kościołem znajduje się przystanek skąd będą odjeżdżały autobusy na Rondo Rataje. Z okazji uroczystości odpustowych, zwiększono liczbę odjeżdżających autobusów.###################################

PLAN TYGODNIOWYCH UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWYCH:###################################

PLAKAT PIELGRZYMKOWY:

Rafał Wojtyniak

Sprawdź również

Bezpłatna mammografia 

Profesjonalni elektroradiolodzy, nowoczesny sprzęt cyfrowy i komfortowe mammobusy już od czerwca będą dostępne dla pań …

70-lecie Miasta Luboń – fotorelacja

W sobotę  22 czerwca na ogrodzie Dziennego Domu „Senior-Wigor” świętowaliśmy siedemdziesiąte urodziny miasta. Pełna relacja …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *