Strona główna / Aktualności / Życie w Ośrodku Kultury

Życie w Ośrodku Kultury

W niedzielę, 21 stycznia w Ośrodku Kultury odbyły się smakowite warsztaty pączkarskie. Podczas warsztatów poznaliśmy historię pączka oraz tajniki przygotowania idealnego ciasta. Za pyszne popołudnie dziękujemy Joannie z DeliJo.

 

Wznawiamy wycieczki Lubońskim Szlakiem Architektury Przemysłowej. Wycieczki są raz w miesiącu, w sobotę od godziny 12 do 15. Zbiórka na dworcu PKP w Luboniu o godz. 12. Zapisy na wycieczkę odbywają się telefonicznie pod nr tel. 61 813 00 72. Koszt to 40 zł bilet normalny i 35 zł bilet ulgowy (dzieci, młodzież, studenci i seniorzy). Przypominamy, że osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w wycieczce pod opieką dorosłych opiekunów, jednak nie będą mogły wejść do środka Hali Poelziga.

 

W dniach 10 lutego-24 marca 2024 r. w Muzeum Regionalnym w Wolsztynie – Muzeum Marcina Rożka prezentowana będzie wystawa malarstwa Dariusza Głowackiego zatytułowana „Ćwiczenia grecko-rzymskie”. Znajdzie się na niej cykl obrazów będących formą dialogu z rzeźbiarskimi wyobrażeniami postaci z mitologii i kultury antycznej basenu Morza Śródziemnego.

Dariusz Głowacki jest artystą wykształconym na poznańskiej uczelni artystycznej, prowadzi zajęcia plastyczne oraz wykłady na temat sztuki i kultury wizualnej w Ośrodku Kultury w Luboniu. Ciekawie zapowiadająca się wystawa prezentowana będzie w dawnej willi Marcina Rożka, znanego rzeźbiarza, autora pomnika Siewca – najbardziej rozpoznawalnego symbolu Lubonia. Są więc co najmniej dwa powody, aby lubonianie odwiedzili tę wystawę. Wernisaż odbędzie się w sobotę 10 lutego o godz. 17. Wystawie towarzyszy katalog. Więcej informacji o autorze prezentowanych obrazów zamieszczono na stronie internetowej https://dariusz-glowacki.siteor.pl/

Magdalena Madajczyk-Głowacka

 

Ośrodek Kultury

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Sprzątanie brzegów Warty

X Sprzątanie Brzegów Warty, Odry oraz innych rzek i jezior w Polsce

20 kwietnia (sobota) o godz. 10 na Plaży Miejskiej przy ul. Rzecznej w Luboniu spotykamy …

Życie w Ośrodku Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *