Strona główna / Aktualności / Spotkanie autorskie z ambasadorem

Spotkanie autorskie z ambasadorem

W piątkowy wieczór, 23 lutego 2024 r. w gościnnych murach Ośrodka Kultury w Luboniu odbyło się spotkanie z poetą, fotografem i podróżnikiem – Sergiuszem Adamem Myszograjem. Krótko przed spotkaniem od lat związanego z naszym miastem poetę uhonorowano tytułem Ambasadora Kultury w Polsce Międzynarodowego Festiwalu Poezji GUAYAQUIL

ILEANA ESPINEL CEDEÑO z Ekwadoru. „Propozycję objęcia stanowiska Honorowego Ambasadora Kultury Ekwadoru w Polsce przyjąłem z zaszczytem” – powiedział Sergiusz Myszograj.

Podczas spotkania, które dotyczyło Międzynarodowego Festiwalu Poezji w Ekwadorze, który odbył się w listopadzie ubiegłego roku jego bohater recytował wiersze, przeplatając osobistymi anegdotami. Uczestnicy, wśród których byli m.in. Burmistrz Małgorzata Machalska, Dyrektor Ośrodka Kultury – Regina Górniaczyk, przyjaciele poeci Sergiusza Myszograja, oraz mieszkańcy naszego miasta mogli zapoznać się również z niezwykle ciekawą prezentacją multimedialną z folkową muzyką Ekwadoru w tle. „Banany zjedzone, wiersze przeczytane, historie opowiedziane…” powiedział Sergiusz Myszograj.

Relację ze spotkania przesłano do ekwadorskich przyjaciół poety.

Paweł Wolniewicz 

Sergiusz Myszograj

AMBASADOR KULTURY W POLSCE MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU POEZJI im

GUAYAQUIL ILEANA ESPINEL CEDEÑO Ecuador.

Szanowny Sergiuszu Myszograj,

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Poezji w Guayaquil Ileana Espinel Cedeño,

Witamy Cię z radością, pomyśleliśmy o Tobie i chcemy mianować Cię AMBASADOREM

KULTURY W POLSCE MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU POEZJI GUAYAQUIL

ILEANA ESPINEL CEDEÑO Z EKWADORU. Będziesz naszym głosem w swoim pięknym kraju i będziesz go nieść!

Zawsze coś z nas będzie i jest w Twoim duchu. Dziękujemy za przyjęcie naszej propozycji. Poezja łączy odległe granice, kraje, kontynenty. Poezja jest językiem duszy i ducha. Pochodzi od początków ludzkości i zawsze będzie unosić się w powietrzu, w powietrzu naszych najskrytszych snów.

Guayaquil (i Ekwador) przeżywa stan wojny. Jest wielu pokonanych ludzi, rodziny zniszczone, zniszczone marzenia, dużo strachu. Wierzymy jednak, że poezja i braterstwo ludzi ocalą nas wszystkich.

Dziś bardziej niż kiedykolwiek wierzymy, że poezja i literatura mogą pomóc zjednoczyć ludzi, aby zaprosić ich do marzeń, aby na nowo uwierzyli w człowieka, w jego bezmiar i piękno.

21.02.2024

Augusto Rodríguez

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Sprzątanie brzegów Warty

X Sprzątanie Brzegów Warty, Odry oraz innych rzek i jezior w Polsce

20 kwietnia (sobota) o godz. 10 na Plaży Miejskiej przy ul. Rzecznej w Luboniu spotykamy …

Życie w Ośrodku Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *