Strona główna / Aktualności / Rozpocznij służbę w Policji

Rozpocznij służbę w Policji

Jesteś spostrzegawczy, dociekliwy i masz wykształcenie wyższe? Rozpocznij swoją służbę jako śledczy. Mamy dla Ciebie miejsce w służbie kryminalnej w pionie dochodzeniowo-śledczym w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu. Nie zwlekaj, liczba miejsc jest ograniczona! – czytamy na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Dobór będzie realizowany do jednostek KMP zlokalizowanych m.in. na terenie Lubonia, Puszczykowa, Mosiny, Stęszewa, Buku.

Pierwszy raz po ukończeniu kursu podstawowego będzie można trafić bezpośrednio do służby kryminalnej w pionie dochodzeniowo-śledczym. Praca czeka nie tylko w Poznaniu, ale też w okolicznych miejscowościach na terenie powiatu poznańskiego. Po przeszkoleniu podstawowym zarobki zaczynają się od 5800 zł netto (osoby do 26. roku życia powyżej 5 358,15 netto). W postępowaniu rekrutacyjnym mogą brać udział kobiety i mężczyźni. Dobór do służby trwa w trybie „ciągłym”.

Od czego zacząć?

Dokumenty rekrutacyjne można składać w Komendach Miejskich oraz komisariatach podległych i Komendach Powiatowych Policji województwa Wielkopolskiego od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30, w Zespole Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu (budynek przy ul. Kochanowskiego 15). Po ich złożeniu z zainteresowanym skontaktuje się osoba prowadząca postępowanie rekrutacyjne (indywidualny opiekun). W przypadku pytań można nawiązać kontakt z Zespołem Doboru (e-mail: dobor@po.policja.gov.pl, infolinia: 609 602 257).

Na czym polega proces rekrutacji?

W procesie rekrutacji przeprowadzany jest 40-minutowy test, polegający na sprawdzeniu poziomu wiedzy kandydata z zakresu funkcjonowania Policji, w którym można uzyskać maksymalnie 40 pkt. Test składa się z 40 pytań, w każdym zaproponowane są cztery odpowiedzi i tylko jedna z nich jest prawidłowa. Jako drugi przeprowadzany jest test sprawności fizycznej, do którego mogą przystąpić osoby posiadające aktualne zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do wykonania ćwiczeń fizycznych, polegający na wykonaniu ośmiu ćwiczeń bezpośrednio po sobie w określonym czasie nieprzekraczającym 1 minuty i 41 sekund. Tutaj maksymalnie można uzyskać 60 pkt. Obydwa testy odbywają się w tym samym dniu i następują bezpośrednio po sobie. Obowiązkowe jest również badanie psychologiczne (w tym test psychologiczny) mające na celu ocenę predyspozycji intelektualnych i osobowościowych kandydata do służby w Policji. Kolejnym etapem jest rozmowa kwalifikacyjna, podczas której Komisja będzie starała się poznać i ocenić społeczne postawy kandydata wobec ludzi, jego motywację do podjęcia służby w Policji, a także ocenić jego umiejętności w zakresie skutecznego komunikowania się z innymi osobami oraz autoprezentacji. By przejść do kolejnego etapu, kandydat musi uzyskać minimum 36 pkt. Na tym etapie Policja kieruje kandydata na badania do komisji lekarskiej podległej ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych, która orzeka o zdolności fizycznej i psychicznej do pełnienia służby w Policji. Ostatnim etapem jest postępowanie sprawdzające realizowane przez policjantów i pracowników zajmujących się w Policji ochroną informacji niejawnych. Celem jest ustalenie, czy kandydat może uzyskać dostęp do takich informacji. Proces ten rozpoczyna się od złożenia przez kandydata ankiety bezpieczeństwa osobowego, a kończy wydaniem poświadczenia bezpieczeństwa.

Zachęcamy do aplikowania. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.wielkopolska.policja.gov.pl

Oprac. Beata Spychała na podstawie materiałów źródłowych portal PW (https://wielkopolska.policja.gov.pl/)

Beata Spychała

Sprawdź również

gen. Henryk Kowalówka fot. Zb. Muzeum Martyrologicznego w Luboniu

80. rocznica zamordowania gen. Henryka Kowalówki

4 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę zamordowania w obozie karno-śledczym …

Zawody wędkarskie dla dzieci i dorosłych

Dnia 1 czerwca (sobota) na zalewie „Kocie Doły” w Luboniu, Zarząd Koła PZW „Lubonianka” organizuje …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *