Strona główna / Aktualności / Luboń Cup im. Kazimierza Górskiego

Luboń Cup im. Kazimierza Górskiego

Jedni grali równo przez cały turniej, natomiast inni raz lepiej, raz gorzej. Turnieje Luboń Cup im. Kazimierza Górskiego w sezonie 2023/24 zakończone.

Formuła bezwynikowa ma swoje plusy i minusy. Plus taki, że zdejmuje z zawodników presję jaka jest związana na przykład z wysoką porażką i z uwagi na brak rejestracji wyników organizator ma szczerze mówiąc mniej pracy. Jednak pokusa roboczej rejestracji wyników jest duża i to jest ten minus. Przyznajemy, że taką rejestrację prowadziliśmy i wyszło z niej, że trzy drużyny grały bardzo równo w każdym meczu, natomiast pozostałe miały wzloty i upadki. Ciekawe jest też to, że obawa o wysokie zwycięstwa i porażki na tym turnieju Luboń Cup nie miała żadnego uzasadnienia. 15 minut gry w meczu często przekładało się na kilka bramek i wyrównany pojedynek. Dla ciekawości najwyższy wynik to 5:1, poza tym mieliśmy na 15 meczów 3 remisy oraz 7 spotkań zakończonych jednobramkowym zwycięstwem. Świadczy to o wyrównanym poziomie, a mając wieloletnie doświadczenie w ocenie umiejętności młodych zawodników,można stwierdzić z pełną odpowiedzialnością, że ten poziom był bardzo przyzwoity. Dlatego bardzo nas cieszy, że ostatni w tym sezonie turniej Luboń Cup im. Kazimierza Górskiego nie zawiódł oczekiwań publiczności, trenerów, zawodników i organizatorów. 

W turnieju zagrali: Hattrick Lubsko – trener Konrad Ćwik, Canarinhos Skórzewo – trener Wojciech Chlebowski, Luboński KS – trener Marcin Biernacki, UKS Orlik Poznań – trener Jakub Pomieciński, UKS Śrem – trener Robert Królak, AP Wilki Dąbrówka – trener Krzysztof Bartosz.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy w tym sezonie zagrali w turniejach Luboń Cup. Dziękujemy za wsparcie Starostwa Powiatowego w Poznaniu, Miastu Luboń i LOSiR Sp. z o.o.

Dziękujemy Kubie za sędziowanie, p. Darii za opiekę medyczną, Jurkowi, Maciejowi, Antkowi za pomoc w organizacji, a Cateringowi LOSiR za smaczne posiłki. 

Zobaczcie jak grali – dziękujemy Lubońskiemu KS za możliwość udostępnienia

https://www.facebook.com/search/top?q=lubo%C5%84ski%20ks

Mamy kolejne pomysły dla najmłodszych piłkarzy i zapraszamy do zaglądania na naszą stronę internetową i FB. Warto się zapoznać z kolejną naszą propozycją – https://www.facebook.com/photo/?fbid=869523118516503&set=a.452635456871940

LOSiR

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

XII Wielkopolskie Spotkanie Sportowo-Integracyjne Uniwersytetów Trzeciego Wieku

W sobotę, 18 maja słuchacze ULTW wzięli udział w Sportowym Święcie Wielkopolskich Seniorów w Sierakowie. …

Wykład dla Uniwersytetu Lubońskiego Trzeciego Wieku

„Młodości! Ty nad poziomy wylatuj, a okiem słońca ludzkości całe ogromy przenikaj z końca do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *