Strona główna / Aktualności / Kwiecień w Kowbojskim Miasteczku

Kwiecień w Kowbojskim Miasteczku

Countrowe Jajo

Każdego roku w lubońskim kowbojskim miasteczku przy ul. Kwiatowej 30 obchodzimy Wielkanoc w gronie najbliższych przyjaciół.

Tym razem spotkaliśmy się 16 marca. Na świątecznym stole znalazły się potrawy przyniesione i przyrządzone przez naszych gości. Rozpalono również ognisko z grillem. Panowała miła atmosfera, a w tle słychać było spokojną melodię. Przyszła też pora na wspólny spacer, a kiedy zapadł zmrok i zrobiło się chłodno postanowiliśmy udać do saloonu, by spędzić wspólnie jeszcze kilka chwil.

Z countrowo-kowbojskim pozdrowieniem

Sheriff Cordell

Zbigniew Henciel

 

Wspólnie z przyjaciółmi zasiedliśmy przy jednym stole   fot. Zb Zbigniewa Henciela

 

………………………………………………………………………………..

 

Euro Target Show w Poznaniu

W dniach 22-24 marca br. odbyły się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich targi Euro Target Show, które odwiedziło blisko 15 tys. osób! Jak widać wszystko co związane z sektorem łowiectwa, strzelectwa, survivalu i militariów cieszy się obecnie sporym zainteresowaniem. 

To wydarzenie przyciągnęło na teren MTP wielu członków kół łowieckich, a także osoby uprawiające strzelectwo sportowe. Również i mnie jako członka Strzeleckiego Klubu Sportowego „Dwór Grunwaldzki” nie mogło tutaj zabraknąć. A skoro już nadmieniłem o strzelectwie, to dodam, że  zapewne nie każdy wie, ale obecnie w Polsce rozwija się Strzelectwo Westernowe, które przyciąga głównie interesantów Dzikiego Zachodu. Na terenie kraju odbywają się nawet zawody oraz pokazy tego rodzaju strzelectwa, w których chętnie biorą udział osoby w różnym wieku.

Każdy wie natomiast, że broń powszechnie wykorzystywana jest w myślistwie oraz przez służby mundurowe, dlatego polscy i zagraniczni wystawcy podczas targów zaprezentowali ciekawskim różne jej rodzaje m.in. nowoczesną broń palną długą i krótką. Podczas wydarzenia entuzjaści militariów zapoznali się z uzbrojeniem, które naprawdę robiło wrażenie. Zainteresowani rozmawiali z przedstawicielami poszczególnych pawilonów na temat akcesoriów militarnych, ich przeznaczenia, ale również o pewnych zasadach, których należy przestrzegać posiadając broń. Osoby praktykujące survival, miłośnicy wypraw leśnych oraz ci podążający stromymi górskimi szlakami, kochający dziką naturę, przygodę i wszelkiego rodzaju wyzwania, mogli uzyskać od specjalistów w tym zakresie cenne wskazówki, dotyczące umiejętności radzenie sobie w najtrudniejszych sytuacjach.

W wyznaczonych halach zorganizowano nawet (pod nadzorem specjalnych instruktorów) konkurencje strzeleckie dla amatorów, osób nie posiadających licencji na broń. Podczas targów nabyć mogliśmy rozmaite, przydatne, ręcznie wykonane artykuły. Podziwialiśmy piękne, aczkolwiek dość drogie, ręcznie kute noże z rzeźbionymi rękojeściami. Posmakowaliśmy również smacznej kuchni myśliwskiej. Na koniec wróciłem do domu bogatszy w wiedzę i doświadczenie.

Z pozdrowieniami strzeleckimi

Sheriff Cordell

Zbigniew Henciel

 

Na miłośników survivalu czekały podczas targów Euro Target Show specjalne stoiska   fot. Zb. Zbigniewa Henciela

 

………………………………………………………………………….

 

Wystawa sprzętu wojskowego z okazji 25. rocznicy przystąpienia Polski do NATO

14 kwietnia, w godz. 10-16 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich na Placu Powszechnej Wystawy Krajowej można było zobaczyć czołgi, karabiny i wyrzutnie rakiet oraz najnowocześniejsze uzbrojenie, z którego na co dzień korzystają jednostki specjalne Wojska Polskiego. 

Oprócz mnie wystawa zainteresowała wielu rezerwistów oraz miłośników militariów. Pojazdy pancerne były udostępnione zwiedzającym pod nadzorem żołnierzy. Najmłodsi byli zachwyceni mogąc zajrzeć do środka sprzętu wojskowego oraz usiąść wewnątrz pojazdu pancernego. Podczas wystawy mogliśmy zobaczyć m.in.: czołg model Abrams, samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy SPZR Poprad, samochód rozpoznawczy Żmija. Dodatkowo można było zobaczyć sprzęt Dowództwa Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni: urządzenie zagłuszające „MRUK”, taktyczny terminal satelitarny kr. „Opuncja”, „Komunikator Merkury 2.0 jako narzędzie do zapewnienia bezpiecznej komunikacji w RON” oraz wiele innych. Na miejscu serwowano darmową grochówkę z kuchni polowej, a wstęp na wystawę był wolny.

Pozdrawiam żołnierzy oraz rezerwistów

Sheriff Cordell

Zbigniew Henciel

 

Na zdjęciu czołg model Abrams   fot. Zb. Zbigniewa Henciela

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

gen. Henryk Kowalówka fot. Zb. Muzeum Martyrologicznego w Luboniu

80. rocznica zamordowania gen. Henryka Kowalówki

4 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę zamordowania w obozie karno-śledczym …

Zawody wędkarskie dla dzieci i dorosłych

Dnia 1 czerwca (sobota) na zalewie „Kocie Doły” w Luboniu, Zarząd Koła PZW „Lubonianka” organizuje …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *