Strona główna / Aktualności / Czy mijający rok 2023 był dla Ciebie dobry? – wyniki sondażu

Czy mijający rok 2023 był dla Ciebie dobry? – wyniki sondażu

Zbliżając się do końca roku, zaprosiliśmy respondentów do udziału w sondażu dotyczącym minionego roku. Chcieliśmy poznać ich odczucia i opinie na temat minionych dwunastu miesięcy. Byliśmy ciekawi czy był to okres pełen wyzwań i sukcesów, czy może czas trudności i niepewności?

Wyniki sondażu wypadły następująco:

Najwięcej respondentów – 56% odpowiedziało twierdząco. Komentarze, które zanotowaliśmy to: „Na szczęście tak, cała rodzina zdrowa”, „O tak, przeszedłem na upragnioną emeryturę i nic nie muszę”, „Był super, po dwóch latach budowy przeprowadziłem się z rodziną do nowego domu”, „Myślę, że tak – zdarzały się gorsze dni, ale ogólnie był dobry”, „Był dobry, ponieważ na świat przyszło dwoje moich wnucząt”, „Z całą pewnością tak, po poważnej operacji w szpitalu, wróciłam do zdrowia”, „Był fantastyczny, po zmianie pracy wszystko się dobrze ułożyło”, „Był dla mnie pod każdym względem pomyślny”, „Był bardzo dobry, poznałam chłopaka i wkrótce się zaręczymy”, „Był wspaniały, po latach studiów obroniłam pracę magisterską”, „Tak, zrealizowałem większość moich planów”, „Był dobry, ale za szybko mija”, „Tak, był najlepszy w moim życiu”, „Był dla mnie bardzo pracowity, ale szczęśliwie pomyślny”, „Wspaniały, oby nadchodzący nie był gorszy”, „Dobry, ale przypuszczam, że przyszły będzie gorszy, otrzymałam znacznie wyższy rachunek za mieszkanie”.

Zdecydowanie mniejsza grupa respondentów – 24% – odpowiedziała przecząco, argumentując swoje wypowiedzi m.in. tak: „Niestety, był dla mnie fatalny”, „Zły, dużo chorowałam”, „Bardzo zły, pochowałam mojego męża”, „Był dla mnie koszmarny – dobrze, że się kończy”, „Nie, mógłby być lepszy”, „Lepiej niech pan nie pyta, szkoda gadać”, „Zły, musiałam uciekać przed wojną w Ukrainie”, „Był beznadziejny, nie wiem dlaczego, ale nic się nie układało po mojej myśli”, „Spadło na moje barki wiele problemów i nie wszystkie zdołałam udźwignąć, może przyszły rok będzie lepszy?”, „Był tragiczny, w wypadku samochodowym straciłem przyjaciela”.

Najmniejsza grupa respondentów – 20% – odpowiedziała, że był średni. Komentarze, które odnotowaliśmy to: „Był taki sobie, miałam w nim wzloty i upadki”, „Ani dobry, ani zły, był przeciętny”, „Średni, nie był rewelacyjny, ale też nie najgorszy”, „Jak to w życiu bywa, miałem dobre dni, ale przyjąłem też kilka mocnych ciosów”, „Był dla mnie średni, nie wszystko szło po mojej myśli”, „Raz z górki raz pod górkę – był średni”, „W życiu prywatnym tak, natomiast w zawodowym nie, krótko mówiąc średni”.

Sondaż przeprowadził i opracował Paweł Wolniewicz

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

XII Wielkopolskie Spotkanie Sportowo-Integracyjne Uniwersytetów Trzeciego Wieku

W sobotę, 18 maja słuchacze ULTW wzięli udział w Sportowym Święcie Wielkopolskich Seniorów w Sierakowie. …

Wykład dla Uniwersytetu Lubońskiego Trzeciego Wieku

„Młodości! Ty nad poziomy wylatuj, a okiem słońca ludzkości całe ogromy przenikaj z końca do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *