Strona główna / Aktualności / Akcja sprzątania zakończona sukcesem
Sprzątanie Brzegów Wart

Akcja sprzątania zakończona sukcesem

W sobotę, 20 kwietnia po raz kolejny lubonianie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą: X Sprzątanie Brzegów Warty, Odry oraz innych rzek i jezior w Polsce, organizowanej przez fundację Ratuj Ryby Edukacja, Ekologia, Dzika przyroda i czynna ochrona. Czy nadwarciańskie tereny były bardzo zanieczyszczone?

 

Pomimo niesprzyjającej pogody mieszkańcy Lubonia o godz. 10 spotkali się na Plaży Miejskiej przy ul. Rzecznej, ochoczo chwycili w garście worki na śmieci i śmiało ruszyli, aby posprzątać nadwarciańskie rejony. Ochotników było naprawdę sporo! Sprzątali radni, pracownicy Urzędu Miasta, pani Burmistrz Miasta Luboń, strażacy z OSP oraz MDP,  EKO patrol Straży Miejskiej, uczniowie lubońskich szkół i przedszkoli oraz mieszkańcy naszego miasta. 

 

Z zanieczyszczeniami i śmieciami świetnie poradzili sobie zarówno starsi, jak i młodsi uczestnicy – wszyscy, niezależnie od wieku, wiedzą, jak ważna jest ekologia i utrzymanie rzek w czystości. 11-letni Julek również ma tego świadomość: „Sprzątanie brzegów Warty jest bardzo ważne, bo naprawdę jest tutaj dużo śmieci. Trzeba sprzątać i dbać o ekologię, żeby było czysto i bezpiecznie dla zwierząt – zwierzęta czasem jedzą te śmieci, a na przykład ślimaki wchodzą do butelek i umierają!”.

 

Po zakończeniu sprzątania (ok. godz. 12) okazało się, że zebranych śmieci było bardzo dużo, dokładnie 1,5 tony! Widzimy więc, że akcje takie jak ta, są nam nad wyraz potrzebne, ażeby powoli, zaczynając od naszej małej, lubońskiej ojczyzny, sprawiać, by cały świat był czystszy!

Małgorzata Wojsz

fot. 1 Grupa osób uczestniczących w akcji zebrała 1,5 tony śmieci   fot. Paweł Wolniewicz

Beata Spychała

Sprawdź również

Bezpłatna mammografia 

Profesjonalni elektroradiolodzy, nowoczesny sprzęt cyfrowy i komfortowe mammobusy już od czerwca będą dostępne dla pań …

70-lecie Miasta Luboń – fotorelacja

W sobotę  22 czerwca na ogrodzie Dziennego Domu „Senior-Wigor” świętowaliśmy siedemdziesiąte urodziny miasta. Pełna relacja …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *