Strona główna / Aktualności / Złoci Jubilaci

Złoci Jubilaci

Genowefa i Józef Antkowiakowie

Pomimo różnych kolei losu ich miłość trwa już ponad 50 lat, a przyczyniły się do tego: silne uczucie, wspólne zainteresowania, ideały, plany na życie, stale towarzysząca im chęć kroczenia razem przez życie, wzajemne akceptacja i wyrozumiałość oraz wspieranie się zwłaszcza w trudnych chwilach.

Poznali się przypadkowo na poznańskim przystanku tramwajowym w styczniu 1973 r. Pan Józef świadomie „zagubiony i roztargniony”, zapytał o drogę i dopiął swego. Ich wzajemne uczucie szybko dojrzewało, a gorąca miłość trwa do dziś. Po trzech miesiącach narzeczeństwa, w sobotę, 3 marca 1973 r. stanęli przed ołtarzem kościoła pw. św. Apostoła Andrzeja w Nekli (ślub cywilny odbył się przed południem tego samego dnia w lubońskim Urzędzie Stanu Cywilnego). Państwo młodzi zamieszkali w domu rodzinnym pana młodego przy ul. Kopernika w Luboniu (szerzej czytaj w majowym, papierowym wydaniu „GL”).

Paweł Wolniewicz

Foto. Zb. rodziny Antkowiaków i Paweł Wolniewicz

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Nieprawdziwe zarzuty jednego z lubońskich KWW – banery w sądzie

Oświadczenie Komitetu Wyborczego Wyborców Forum Obywatelskiego Luboń W związku z wytoczonym przez pana Jakuba Jackowskiego …

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych

W piątek 1 marca 2024 roku obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji władze …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *