Strona główna / Aktualności / Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Luboniu

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Luboniu

W ostatnią niedzielę stycznia orkiestra zagrała po raz 31. Tym razem pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” zebrała w Luboniu 55 758,77 zł i 2 300 euro (w ub. roku – 45 666,15 złotych). Sztab mieścił się tradycyjnie w lubońskim Ośrodku Kultury, gdzie trafiły i zostały przeliczone zebrane przez pięćdziesięcioro wolontariuszy do puszek pieniądze. Warto wspomnieć, że w tegorocznej akcji, do końca stycznia WOŚP uzbierała w sumie ponad 154 000 000 zł i kwota ciągle rośnie. Wydarzenia odbywały się w remizie OSP, Centrum Organizacji Pozarządowych, Ośrodku Kultury oraz w Studio Trakcja. Na ulicach miasta można było spotkać wszędobylskich zaangażowanych w akcję wolontariuszy orkiestry.

 

Wielkie granie w Studio Trakcja zorganizowane przez Fundację Kultura Trakcja

Tradycyjnie nie zabrakło muzykantów Orkiestry w Studio Trakcja przy ul. Słonecznej. Przez cały niemal dzień trwały tu zabawy dla dzieci i spotkania dla rodziców. Gospodarze, Agnieszka Krupieńczyk i Tomasz Kalitko wespół z Iwoną Stefańską stworzyli jak co roku rodzinną atmosferę. Niedzielny poranek zaskoczył nas cienką warstwą śniegu, ale uczestników Biegu na 5. na Szachtach to nie wystraszyło. Spokojnym tempem okrążyli Staw Edy i wieżę widokową, a do puszki wpadły pierwsze datki. Po biegu wiadomo – rozciąganie podczas przedpołudniowej jogi z Martą Jackowską, już w Studio Trakcja, gdzie przez resztę dnia trwała dobra zabawa. Po ćwiczeniach gimnastycznych w ruch poszły nożyczki i kleje, a mali i duzi uczestnicy warsztatów z Karoliną wykonali kolaże o tematyce walentynkowej oraz wielką, kosmiczną rakietę dla Jurka Owsiaka z Magdą! Tłumy dzieci i dorosłych zgromadziły się przy stole, gdzie Kajtek Pasak, uczeń SP3 w Luboniu prezentował swoje ptaszniki i mrówki. Z wielką pasją opowiadał o swoich zwierzakach, a pytaniom i zachwytom nie było końca. Razem z Idą i Łucją Wiatr (naszą wolontariuszką) kilkadziesiąt osób nauczyło się migać swoje imiona i oczywiście okrzyk „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”. Studio odwiedzili strażacy z lubońskiej OSP w dwóch czerwonych wozach oraz lubońscy policjanci, którzy rozmawiali z maluchami na temat bezpieczeństwa na drodze. A ćwiczenia praktyczne w pluszowych samochodzikach po prostu zachwyciły najmłodszych. Przez cały dzień trwał także wielki kiermasz roślin: niektórzy upolowali naprawdę wielkie okazy. Ponadto garażówka, malowanie dziecięcych buziek i gry planszowe. Do popołudniowej marokańskiej herbatki jak ulał pasował przepyszny czerwony tort z Cukierni Pawlova oraz ciasta przygotowane przez naszych przyjaciół i wolontariuszy. Najedzeni uczestnicy wzięli udział w licytacjach – atmosfera była gorąca, a udało się zlicytować: dwa zaproszenia na kolację: marokańską i indonezyjską, obrazy, grafiki, zdjęcia, sesje fotograficzne, nalewki i przetwory domowe, piękny, ręcznie wykonany scyzoryk, wymianę akumulatora w aucie, ceramikę, płyty. Zwieńczeniem wieczoru był koncert zespołu Panoptikum i gości: Hani i Franka Szymańskich oraz lubońskiego chóru i akordeonisty, którzy wspólnie na zakończenie koncertu odśpiewali hymn Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Do puszki trafiło 4 944,07 zł, przelewy online na dowolne WOŚP-owe skarbonki to 1 650 zł. Wciąż jeszcze trwają aukcje Allegro Fundacji Kultura Trakcja, z których udało nam się uzbierać już 2 394,32 zł. Zakończą się 12 lutego. Na 30 stycznia to 8 988,39 zł! Fundacja Kultura Trakcja dziękuje wszystkim przyjaciołom, którzy tego dnia zaangażowali się na 100%, wolontariuszom oraz uczestnikom Finału, którzy zapełnili naszą puszkę! Do zobaczenia za rok – Fundacja grać będzie do końca świata i jeden dzień dłużej.

Agnieszka Krupieńczyk i Iwona Stefańska

Kultura Trakcja

 

Wielkie granie w OSP

Kochani! Razem z Wami zebraliśmy 3 105,53 zł na WOŚP

(2 785,53 zł zebrano do puszki, natomiast 320 zł uzyskano z licytacji OSP). Cieszy nas, że mogliśmy się bliżej poznać. Nasze okolicznościowe serduszka zrobiły furorę, dlatego trochę ich na końcu zabrakło. Nie spodziewaliśmy się tak dużej frekwencji. Cieszymy się, że razem mogliśmy czynić dobro. Dziękujemy!

Druhowie OSP Luboń, oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Luboniu

 

Wielkie granie w COP

W Centrum Organizacji Pozarządowych granie zorganizował Dzienny Dom „Senior-Wigor”. W czasie akcji zebrano do puszki 1 819 zł.

Większa część tej kwoty została zebrana w naszej kawiarence podczas występów zespołu Olki Group i Kabaretu Humoreska. Dziękujemy Wam z całego serca!

Dzienny Dom „Senior Wigor”

 

Wielkie granie w Ośrodku Kultury

W niedzielne popołudnie dużo się działo w lubońskim sztabie WOŚP. W programie przygotowanym przez Ośrodek Kultury znalazło się dużo atrakcji m.in.: występy dzieci z grupy baletowej i tanecznej, występy wokalistów i gitarzystów, spektakle teatralne, animacje dla dzieci, warsztaty plastyczne, pokazy ratownictwa taktycznego i cywilnego, możliwość wykonania sesji zdjęciowej w mundurach wojskowych, a na rozgrzewkę można było uraczyć się gorącą zupą z kotła.

(opracował PAW)

W COP z zespołem Olki Group gościnnie wystąpiła Burmistrz Małgorzata Machalska
fot. Paweł Wolniewicz

 

Występ Kabaretu Humoreska
fot. Paweł Wolniewicz

 

Mające wielkie serca Agnieszka Krupieńczyk i Iwona Stefańska (z lewej) z Kultura Trakcja
fot. Paweł Wolniewicz

 

Ku uciesze najmłodszych w Trakcji pojawili się lubońscy strażacy
fot. Paweł Wolniewicz

 

Wielkie granie w Studio Trakcja
fot. Paweł Wolniewicz

 

Wielkie granie w remizie OSP
fot. Paweł Wolniewicz

 

Wolontariuszy przy siedzibie OSP wspomagali członkowie poznańskiego Stowarzyszenia Golden Retriever z pięknym goldenem – Rockym
fot. Paweł Wolniewicz

 

Wielkie granie i liczenie w Ośrodku Kultury
fot. Zb. Ośrodka Kultury

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Rekrutacja do lubońskich przedszkoli publicznych

  Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwała elektroniczna rekrutacja …

Nabór do klas I szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Luboń

Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwało elektroniczne zgłoszenie do klas I …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *