Strona główna / Aktualności / Starosta Poznański docenił i nagrodził twórczość lubonianina

Starosta Poznański docenił i nagrodził twórczość lubonianina

Podczas dzisiejszej uroczystej sesji Rady Powiatu Poznańskiego, Starosta Poznański – Jan Grabkowski wręczył nagrodę II Stopnia promującemu nie tylko Luboń, ale również powiat poznański, mieszkańcowi naszego miasta – muzykowi Maciejowi Błażejowi Kręcowi, który w ubiegłym roku stworzył międzynarodowy projekt muzyczny pod nazwą „Brothers & Frends” Blues Super Session. Jego efektem jest dwupłytowy album z oryginalnymi kompozycjami, w nagrywaniu którego udział wzięło 34 znakomitych artystów z Polski, Norwegii, Niemiec, Anglii i USA. Album jest też nominowany do nagrody Fryderyka 2023.

Na początku marca „Gazeta Lubońska” złożyła wniosek o przyznanie Nagrody Powiatu Poznańskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury Dla lubonianina – Macieja Błażeja Kręcą. Miło nam poinformować, że nominowany przez nas muzyk otrzymał tą nagrodę. „Jestem bardzo dumny bo jestem człowiekiem jak najbardziej lokalnym… W tym tygodniu w sobotę (22 kwietnia) czeka nas jeszcze Gala BLUES TOP Twój Blues w Chorzowie gdzie odbieramy nagrodę za Album Roku 2022 oraz Instrumentalista Roku Instrumenty Różne Gitara Basowa, a na deser w Gliwicach – także w sobotę – Gala Fryderyk 2023, gdzie jestem nominowany w kategorii ALBUM ROKU BLUES. Transmisja w ONECIE w sobotę – z tego co wiem to od ok. 19.30.

Gratuluję Wszystkim nagrodzonym, dziękuję Organizatorom czyli Powiatowi Poznańskiemu, osobiście Panu Staroście Janowi Grabkowskiemu, a także szczególnie dziękuję „Gazecie Lubońskiej” za zgłoszenie mnie do tego konkursu” – powiedział Maciej Kręc (czytaj szerzej w majowym, papierowym wydaniu „GL”).

Tekst i foto. Paweł Wolniewicz

 

 

 

 

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Powiew zimy

W ostatni weekend listopada w naszym mieście powiało zimą.

Jubileusz firmy Balony Luboń. Konkurs dla Czytelników GL.

Już od 10 lat państwo Marzena i Arkadiusz z powodzeniem prowadzą firmę Balony Luboń przy …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *