Strona główna / Aktualności / SP1 w Luboniu przystąpiła do programu Erasmus+

SP1 w Luboniu przystąpiła do programu Erasmus+

W roku szkolnym 2023/24 w Szkole Podstawowej nr 1 im. bł. Edmunda Bojanowskiego realizowany jest projekt Erasmus+ zatytułowany „Changing the learning in science using STEM”.

Realizujemy go wspólnie z partnerami z Hiszpanii, Austrii i Estonii. Projekt ma na celu podnoszenie jakości pracy szkoły poprzez szkolenia nauczycieli, wizyty studyjne w szkołach za granicą ( job shadowing), wymianę doświadczeń i dobrych praktyk między nauczycielami. W projekcie chcemy zwrócić uwagę na znaczenie przedmiotów ścisłych w nauczaniu, na ich korelację, na to, jak ważne jest kształtowanie umiejętności i kompetencji młodych ludzi, tak by przygotować ich między innymi do wykonywania zawodów przyszłości. Podejmowane działania wpisują się w podstawę programową wielu przedmiotów szkolnych: matematyki, fizyki, biologii, chemii, techniki, informatyki, ale także sztuki czy przedmiotów humanistycznych. Jednym z celów projektu jest również rozbudzanie wśród uczniów zainteresowania różnymi dziedzinami nauki, szczególnie wśród dziewcząt.

W dniach 26-28 września 2023 w Hiszpanii odbyło się spotkanie w szkole koordynującej projekt – IES Emilio Jimeno w Calatayud. Szkołę Podstawową nr 1 im. bł. Edmunda Bojanowskiego reprezentowały Magdalena Madajczyk-Głowacka i Joanna Pajkert. Program spotkania obejmował prezentację szkół, szczegółowe omówienie projektu, planowanie poszczególnych działań, wymianę doświadczeń w sferze edukacji. Gospodarze zaplanowali też zwiedzanie Calatayud i Saragossy, miast, których zabytki znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W ciągu trwającego roku szkolnego odbędą się spotkania nauczycieli w pozostałych szkołach partnerskich. Do Lubonia uczestnicy projektu przyjadą w maju 2024 r.Wszystkie działania i materiały są finansowane z unijnego programu Erasmus+.

Zapraszamy do śledzenia relacji  na stronie https://changingtheearninginscienceusingstem.blogspot.com oraz na Facebooku.

Magdalena Madajczyk-Głowacka

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Jeszcze kurz nie opadł po wyborach samorządowych, bowiem w niektórych miastach i gminach 21 kwietnia …

gen. Henryk Kowalówka fot. Zb. Muzeum Martyrologicznego w Luboniu

80. rocznica zamordowania gen. Henryka Kowalówki

4 czerwca o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę zamordowania w obozie karno-śledczym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *