Strona główna / Aktualności / Początek zimy 

Początek zimy 

Dziś nastąpiło przesilenie zimowe. Dzień będzie trwał 7 godzin i 39 minut, a noc ponad 16 godzin, co uczyni go najkrótszym dniem w roku. Od początku zimy kalendarzowej i astronomicznej dzień zacznie się wydłużać. Do Polski zbliża się szalejący na Bałtyku cyklon „Zoltan”, nazwany też orkanem „Pia”. Może uderzyć już dziś. Przyniesie bardzo silny wiatr, opady deszczu i śniegu, burze z piorunami i wyjątkowo niskie ciśnienie. Należy zachować ostrożność, śledzić bieżące komunikaty i ostrzeżenia pogodowe.

Przed nami czas, gdy światło słoneczne zdaje się być bardziej cenne, a zimowy krajobraz przybiera swoisty urok. Ale zima to nie tylko bajkowy krajobraz i radość dziecięcych zabaw. To również czas refleksji i wewnętrznego spokoju. Zimowa cisza sprawia, że ludzie zatrzymują się na chwilę, by usłyszeć szept natury, zobaczyć delikatność jej dotyku na drzewach i poczuć zapach świeżego, mroźnego powietrza. To okres, gdy warto docenić spokój i prostotę otaczającego nas świata. Pierwszy dzień zimy to przypomnienie o zmieniającej się naturze cykliczności życia. To czas, by zanurzyć się w chwilach, które często mijają niezauważone w pośpiechu codzienności. Zima przychodzi, by nas nauczyć cierpliwości i akceptacji, że czasem warto zwolnić tempo i oddać się chwili, ciesząc się drobnymi przyjemnościami, jak ciepły kubek gorącej herbaty czy widok płatków śniegu tańczących za oknem.

Pierwszy dzień zimy jest zaproszeniem do odkrywania piękna i spokoju, które tkwią w tej porze roku. To moment, gdy warto otworzyć oczy na magię otaczającego nas świata i delektować się każdą chwilą, jaką nam ofiaruje.

Paweł Wolniewicz

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Uczestnicy jednej z poprzednich edycji biegu fot. Anna Strojna

Bieg Tropem Wilczym

W niedzielę, 3 marca w Lasku Majońskim przy ul. Armii Poznań 51 B Stowarzyszenie Odra-Niemen …

Rekrutacja do lubońskich przedszkoli publicznych

  Szanowni Państwo, od 26 lutego do 8 marca 2024 roku będzie trwała elektroniczna rekrutacja …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *