Strona główna / Aktualności / Piękna lubonianka w finale konkursu Miss Polonia 2023

Piękna lubonianka w finale konkursu Miss Polonia 2023

Sophie Williams zawalczy o tytuł Miss Polonia i bursztynową koronę. To dopiero początek dla dwudziestu szczęśliwych zwyciężczyń w półfinale, wśród nich jest lubonianka. „Bardzo cieszy mnie fakt, iż mogę podzielić się informacją, że zostałam pierwszą ciemnoskórą finalistką w ponad 90-letniej historii konkursu Miss Polonia. Jest to dla mnie wielki zaszczyt. Będę dumnie reprezentować osoby o ciemnej karnacji w tegorocznej edycji najpopularniejszego konkursu piękności w Polsce” – powiedziała Sophie.

O konkursie

W marcową niedzielę w Arche Hotel Krakowska w Warszawie odbył się Półfinał Miss Polonia 2023. Rano rozpoczęły się eliminacje w kategorii Open. Pierwsze kandydatki pojawiły się o godz. 9, by wystąpić przed jury, któremu przedstawiły się, zdradzając kilka faktów o sobie. Po trzech godzinach komisja poznała aspirantki i przystąpiła do obrad. Ponad 40 dziewczyn awansowało do półfinału, w którym następnie miały zmierzyć się z finalistkami konkursów regionalnych. Dotarcie do tego etapu było wspaniałym wyróżnieniem.

Pierwszym etapem półfinału były indywidualne rozmowy z kandydatkami. Dziewczyny (wśród nich Sophie Williams) w trójkach stawiały się przed jury, by odpowiedzieć na kilka pytań. Rozmowy były prowadzone na różne tematy, mające na celu poznanie kandydatek oraz sprawdzenie ich wiedzy o świecie. Pytania zadawano zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

Drugim etapem półfinału był pokaz w bikini. Kandydatki prezentowały się na scenie w kostiumach, dzięki czemu jury mogło zapoznać się z ich sylwetkami oraz umiejętnością chodzenia po wybiegu. Po pokazie jury obradowało ponownie, by podjąć decyzję, kto znajdzie się w gronie dwudziestu finalistek. Okazało się, że w gronie szczęśliwych dziewczyn, z których jedna zostanie Miss Polonią 2023 i przejmie bursztynową koronę od pięknej Miss Polonii 2022 – Krystyny Sokołowskiej – jest lubonianka.

O finalistce z Lubonia

Sophie Juliana Williams ma 20 lat, brązowe oczy, długie mocno skręcone włosy, 171 cm wzrostu, wymiary: 85–65–90 i przed dwoma laty była finalistką konkursu Miss Wielkopolski. Od urodzenia mieszka w Luboniu. Z tym miejscem od pokoleń jest związana jej rodzina. Ukończyła Poznańską Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Gra na skrzypcach i fortepianie. Za osiągane wyniki w nauce wielokrotnie była stypendystką Miasta Luboń. Obecnie studiuje Iberystykę na UAM w Poznaniu. Włada biegle językami niemieckim (certyfikat DSD II) i angielskim. Ponadto uczy się kolejnych trzech języków obcych – hiszpańskiego, portugalskiego oraz łaciny. Rozczytuje się w literaturze hiszpańskiej. „Muzyka to całe moje życie. Należę do osób pracowitych, uczciwych, z poczuciem humoru. Jestem osobą bardzo szczerą i pozytywnie nastawioną do otaczającego mnie świata. Nie mam problemów z nawiązywaniem nowych znajomości. W wolnym czasie chodzę na siłownię oraz zaczytuję się w literaturze hiszpańskiej. Po zajęciach na uczelni pracuję w przedszkolu integracyjnym Iskierka w Poznaniu, uwielbiam pracę z dziećmi, która sprawia mi ogromną radość i satysfakcję” – mówi Sophie Williams.

Spośród około 170 dziewczyn została wybrana do grona 20 finalistek tegorocznej edycji konkursu Miss Polonia. Jest pierwszą ciemnoskórą finalistką w historii konkursu, która sięga 1929 roku. Poprzez udział w nim, niezwykle utalentowana i ambitna lubonianka pragnie udowodnić, że piękne dziewczyny są również mądre i pokazać, że nie można rezygnować, ze swoich marzeń. Kibicują jej i wspierają w tym babcia – Maria Nowak, która przed laty była pierwszym dyrektorem Gimnazjum nr 1 w Luboniu oraz mama – Eliza, z wykształcenia matematyk, natomiast z zamiłowania krawcowa. Młoda, piękna lubonianka chciałaby zostać w przyszłości tłumaczem i otworzyć własną szkołę języków obcych. Myśli również o aktorstwie.

Korzystając z okazji Sophie Williams pozdrawia wszystkich lubonian oraz finalistki tegorocznego konkursu Miss Polonia. Jednej z najpiękniejszych Polek – Sophie życzymy powodzenia i szczęścia w konkursie. Trzymamy kciuki za przejęcie przez nią bursztynowej korony od Krystyny Sokołowskiej.

(Paweł Wolniewicz)

 

Foto. Zb. Sophie Williams

Paweł Wolniewicz

Sprawdź również

Wigilia Miejska

W niedzielne popołudnie, 10 grudnia na placu Edmunda Bojanowskiego zapachniało świętami. Miasto zaprosiło mieszkańców na wspólną …

Powiew zimy

W ostatni weekend listopada w naszym mieście powiało zimą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *