Strona główna / Aktualności / Czas na labę

Czas na labę

Trwają wakacje. Gdzie możemy się udać, aby wspaniale spędzić ten czas wolny? Otóż są na mapie naszego miasta punkty, które z całą pewnością służą wspólnej aktywności fizycznej, zabawie i integracji. 

Okres wakacyjny jest dla dzieci czasem beztroski, odpoczynku i przyjemności. A skoro już o nich mowa, to są w naszym mieście miejsca, w których najmłodsi (ale też i starsi) czują się wprost wyśmienicie.

Mamy na uwadze kolorowe, czasem nawet sporej wielkości place zabaw, z bogatym wyposażeniem takim jak: huśtawki, ścianki wspinaczkowe, drabinki, piaskownice, bujaki, karuzele, zjeżdżalnie, domki zabawowe, trampoliny, zjazdy linowe, sztuczne wzniesienia pokryte bezpieczną nawierzchnią i wiele innych (z niektórych urządzeń korzystać mogą swobodnie osoby niepełnosprawne).

Poszczególne parki mogą mieć wydzielone różne strefy – siłownię, obszar zieleni z ustawionymi ławeczkami, plac zabaw. Często zdarza się, że plac zabaw sąsiaduje więc z boiskiem do gry (np. w koszykówkę, piłkę nożną), a tuż obok niego znajdują się urządzenia z serii Street Workout (umożliwiające wykonywanie ćwiczeń opartych głównie o kalistenikę) czy sprzęt fitness, z których korzystać mogą osoby w różnym wieku, a ustawione na placach zabaw ławeczki z pewnością posłużą też tym, którzy chcieliby po prostu poleniuchować. Każdy zatem niezależnie od wieku i upodobań znajdzie tutaj coś dla siebie.

Tego typu punkty w Luboniu rozmieszczone są w różnych lokalizacjach m.in.: w Parku Siewcy (plac zabaw, siłownia, boisko), przy ulicach: 3 Maja (plac zabaw i gier), Aleksandra Puszkina (plac zabaw), Bukowej (plac zabaw), Chabrowej (plac zabaw i gier oraz siłownia), Fryderyka Chopina (plac zabaw i siłownia), Hugona Kołłątaja (plac zabaw i gier oraz siłownia), Poznańskiej (plac zabaw i gier oraz siłownia), Stefana Batorego (plac zabaw i siłownia), Unijnej (plac zabaw, siłownia, street workout, skatepark), Wschodniej (plac zabaw), Konarzewskiego (plac zabaw i siłownia), Jaśminowej (plac zabaw i gier oraz siłownia), Brzozowej (plac zabaw).

Zachęcamy do zapoznania się z obszerną fotorelacją, obejmującą większość parków/placów zabaw znajdujących się na terenie Lubonia.

Paulina Korytowska

Fotografie: Arkadiusz Pawlak oraz Paulina Korytowska (plac zabaw przy ul. Brzozowej)

 

MAPA OBIEKTÓW REKREACYJNYCH

 

W PARKU SIEWCY

 

PRZY UL. 3 MAJA

 

PRZY UL. ALEKSANDRA PUSZKINA

 

PRZY UL. BUKOWEJ

 

PRZY UL. CHABROWEJ

 

PRZY UL. FRYDERYKA CHOPINA

 

PRZY UL. HUGONA KOŁŁĄTAJA

 

PRZY UL. JAŚMINOWEJ

 

PRZY UL. KONARZEWSKIEGO

 

PRZY UL. POZNAŃSKIEJ

 

PRZY UL. STEFANA BATOREGO

 

PRZY UL. UNIJNEJ

 

PRZY UL. WSCHODNIEJ

 

PRZY UL. BRZOZOWEJ

Paulina Korytowska

Sprawdź również

Spotkanie autorskie z ambasadorem

W piątkowy wieczór, 23 lutego 2024 r. w gościnnych murach Ośrodka Kultury w Luboniu odbyło się spotkanie …

Życie w Ośrodku Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *