Strona główna / Aktualności / Paris – Roubaix. Piekło północy.

Paris – Roubaix. Piekło północy.

Przed siedmioma miesiącami pisaliśmy na naszych łamach (czytaj: „GL” 09-2022, s. 12-13) o zamiłowanych lubońskich turystach – Kindze Skrzątek i Pawle Ławniczaku, którzy przez 25 dni czynnie spędzali wakacje podróżując po Niemczech, Szwajcarii, Francji, Czechach… W ciągu ponad trzech tygodni przejechali wówczas 4 900 km samochodem w tym kilka przełęczy położonych ponad 2 000 m n.p.m. i 300 km rowerami. W drugą niedzielę kwietnia tego roku pan Paweł wystartował w wyścigu kolarskim we Francji.

Paris – Roubaix. Piekło północy – L`enfer du nord jest jednym z pięciu wyścigów określanych jako monumenty i jednym z najbardziej klasycznych kolarskich wyścigów jednodniowych. Rozgrywany już po raz 120, z historią zaczynającą się w roku 1896. Wygrywali tam najwięksi światowego kolarstwa: Eddy Merckx, Francesco Moser, Bernard Hinault… W tym roku odbył się 9 kwietnia. Trasa o długości 256 km, w tym 54,5 km z nawierzchnią brukową, stanowiła w największym stopniu o trudności imprezy, na końcu meta na Velodrome Roubaix. We Francji na trasie dla amatorów ścigał się lubonianin – Paweł Ławniczak (szerzej czytaj w papierowym, majowym wydaniu „GL”).

Paweł Wolniewicz

Foto. Zb. Pawła Ławniczaka

Redakcja GL

Gazeta Lubońska - niezależne pismo i portal mieszkańców Lubonia.

Sprawdź również

Pierwsza wystawa

Czas przed Bożym Narodzeniem to czas wyczekiwania, pomocy i okazywania serca. I my Was zapraszamy …

Warsztaty ekologiczne

W ramach prowadzonych przez nas edukacyjnych działań ekologicznych, 24 listopada 2023 roku przeprowadziliśmy kolejne warsztaty …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *