Ogródki w Starym Browarze w Poznaniu

Berdychowski Volkswagen - Tiguan

Strona główna / Aktualności / Amatorska drużyna kolarstwa górskiego

Amatorska drużyna kolarstwa górskiego

Drużyna kolarstwa górskiego MTB (ang. Mountain Terrain Bike oznacza rower przeznaczony do jazdy w terenie górzystym) Black Bikers Team Luboń powstała w marcu ubiegłego roku, jej założycielami byli Arkadiusz, Jarosław i Krzysztof. Potem dołączyli Rafał i Tomasz. Obecnie grupa liczy pięciu członków, spośród których aż czwórka (poza Rafałem) mieszka w naszym mieście, a najmłodszy spośród wszystkichTomasz ma zaledwie 17 lat. Już teraz jednak mogą pochwalić się niemałymi osiągnięciami.

Grupa startuje w zawodach na terenie całego kraju odnosząc spore sukcesy. W niedzielę 4 września zawodnicy MTB Black Bikers Team Luboń w 3-osobowym składzie wjechali rowerami na najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę. Najszybciej z BBT górę pokonał Arkadiusz, który wjechał na szczyt w czasie 1h 10 min 46 sek., co dało mu 16. pozycję open (spośród wszystkich startujących) i 7. miejsce w kat. M4 (jedna z kat. wiekowych). Tuż za nim na górę wjechał Tomasz (najmłodszy uczestnik wyścigu!) w czasie 1:11:50, co dało mu 18. miejsce open i 1. w kat. M2. Był to dla niego wspaniały debiut zakończony na najwyższym stopniu podium. Jako ostatni na szczycie stanął Krzysztof w czasie 1:26:51, co dało mu 83. miejsce open i 34. w kat. M4. Rywalizację ukończyło łącznie 307 śmiałków. Natomiast całkiem niedawno, bo 25 września w miejscowości Nekla odbył się maraton, skąd dwójka naszych zawodników wróciła ze złotymi medalami, startując w swojej kategorii wiekowej. Natomiast spośród wszystkich startujących (130 rowerzystów), te same osoby zajęły wysokie pierwsze i trzecie miejsce na podium.

Wraz z początkiem nowego sezonu 2023 drużyna chciałaby powiększyć swój skład, pragnie również pozyskać sponsora, który przy wsparciu finansowym pomógłby jej dalej się rozwijać. Treningi odbywają się na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego, Nadwarciańskiego Szlaku Rowerowego czy Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego z Panem Arkadiuszem 733 660 445 w celu zasięgnięcia dalszych informacji.

Paulina Korytowska

Tomasz na miejscu 1. i Arkadiusz na miejscu 3. podium 1 Maratonu Nekla MTB
Zb. BBT
Zawodnicy BBT na szczycie
Zb. BBT
Członkowie Black Bikers Team Luboń w komplecie, od lewej: Jarosław, Rafał, Krzysztof, Arkadiusz, Tomasz
Zb. BBT

Paulina Korytowska

Sprawdź również

Dni Lubonia

Zachęcamy do zapoznania się z naszą fotorelacją z drugiego dnia imienin Miasta (04.06 niedziela) – …

Czy weźmie Pani/Pan udział w organizowanych przez Miasto Dniach Lubonia? – wyniki sondażu

W obliczu zbliżających się imienin naszego miasta, jakimi są organizowane Dni Lubonia postanowiliśmy zapytać lubonian …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *